Kwiat bzu

Kochane Krasnoludki witamy Was serdecznie w poniedziałek!

Ruch to zdrowie więc  do działa, razem z Pipi ćwiczyć trzeba!  Zabawy ruchowe z Pipi i Scooby odcinek 3  https://www.youtube.com/watch?v=TgBhPVMcR7c

Po ćwiczeniach usiądź proszę i posłuchaj ze spokojem. Dziś zagadki dla Was mamy, te słuchowe, dotykowe no i  oczywiście te, co z wąchaniem są związane. Tak, by dzień umilić Wam i byś się nie nudził sam. Więc witamy  i do zabaw zapraszamy !

Zagadka słuchowa "Kwiat bzu"- Fioletowy kwiatek w ogrodzie nam rośnie. Intensywnie pachnie, wygląda radośnie - (Bez) zdjęcia poniżej.

Zabawa dotykowa "Dotknij i powiedz  co czujesz?". Do przygotowanego pudełka (zdjęcia poniżej) włóżcie rodzice kwiaty bzu tak, aby dziecko ich nie widziało. Zadaniem dziecka jest włożyć do pudełka ręce i za pomocą dotyku określać daną rzecz. Można dziecku zadawać pytania: czy to jest miękkie, czy twarde? czy to jest suche, czy mokre?. Zabawa ta rozwija zmysł dotyku i wyobraźnię dziecka.

Zabawa "Powąchaj jak pięknie pachnie". Zapamiętaj  ten zapach bo na pewno jest warto. Wciągnij zapach więc noskiem wypuść buzią otwartą (fragment wiersza E.M.Skorek "Zapachy").

Rodzice przy pomocy zakrytego folią aluminiową słoika, dajcie dzieciom do powąchania umieszczone w nim kwiaty bzu. Warto  by zmysł powonienia u dzieci rozwijać ponieważ dostarcza on dziecku wiele informacji o otaczającym go świecie.

Wiosna  to czas, by rozbudzić zainteresowania dzieci otaczającą przyrodą i jej zmianami. Taką ciekową wyprawą może być poszukiwanie poznanego dzisiaj kwiata bzu. Rodzice zaproponujcie swoim dzieciom spacer, podczas którego zwracajcie uwagę na zieleniejącą trawę, na wygląd drzew i krzewów. Poszukajcie  kwiat bzu i uruchomcie  wszystkie zmysły naszych dzisiejszych zabaw.

Miłego spaceru !

Data dodania: 2020-05-18 07:57:17