Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Kolory na łące

Kolory na łące

Przyleciały dziś owady, lecz sie trochę pomieszały. Mała żabka się schowała, tylko zdążyć zakumkała.

 

Naszą dzisiejszą  propozycją zabawy jest "Gra w kolory i zgadywanki". Nasza kostka to "Kolory mieszkańców łąki" czyli : ZIELONY - ŻABA , ŻÓŁTY - PSZCZOŁA , CZERWONY - BIEDRONKA , NIEBIESKI - MOTYL.  

 

Dziecko rzuca kostką i dopasowuje kolor z kolorem umieszczonym na kopercie. Zanim jednak odkryje co w niej jest, rodzic czyta dziecku zagadkę, a po przeczytaniu pokazuje dziecku rozwiązanie zagadki . KOLOR ZIELONY -  Kum, kum, kum ! Kto w trawę wskoczył ? Spójrzcie, jak wytrzeszcza oczy ! Na zielonych skacze łapkach. Oczywiście, że to .................!(żabka)   KOLOR ŻÓŁTY - Bzz, bzzz ! Krążą nad kwiatkami. Słodki miodek od nich mamy. Ten, kto lubi z miodem bułki, wie, że dają nam go .................?(pszczółki)   KOLOR CZERWONY - Czerwona , w kropki czarne, lata po łąkach. Kto to ..................!(biedronka)   KOLOR NIEBIESKI - To  barwny owad, o kolorowych skrzydełkach . Kto to jest .................? (motyl)

 

Rodzice w tym miejscu możecie opowiedzieć dziecku o życiu i budowie żaby , biedronki, motyla czy też pszczoły. Zabawę można powtórzyć. Dziecko  po pewnym czasie będzie samo próbowało odgadnąć, bądź też skojarzyć kolor na kostce z kolorem mieszkańca  łąki.

 

ŻYCZYMY  MIŁEJ  ZABAWY !

Data dodania: 2020-04-15 10:20:11
Data edycji: 2020-04-15 10:51:05
Ilość wyświetleń: 121
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button