Kolorowy obrazek - zabawa z wodą

Dziś jest już ostatni dzień by przypomnieć sobie więc, kto podwórko zamieszkuje i wspaniale tam się czuje.

My zagadki dla Was mamy, które dzisiaj Wam zadamy.

Kolorowy obrazek - zabawa z wodą. Rodzice  dzisiejsza zabawa , to także eksperyment . Na ręcznikach papierowych narysujcie swoim dzieciom zwierzęta poznane w ostatnich tygodniach. Podpowiedzią są nasze zagadki, a odpowiedzią rysunki przedstawione poniżej.

Zagadki (zagadkidladzieci.net): KOGUT - Budzi się przed świtem, w przytulnym kurniku. Potem budzi innych swoim kukuryku !  KROWA - Dobre ma zwyczaje ludziom mleko daje.  ŚWINIA - Bawię się w błocie, mówię: "Kwiku, kwiku". Jestem tłuściutka i mieszkam w chlewiku.  PIES - Mówią o nim: przyjaciel człowieka na obcych zazwyczaj szczeka.  KOT - Tak cichutko chodzi, że go nikt nie słyszy. I dlatego bardzo, bają się go myszy.

Do każdego rysunku jest jedna zagadka. Rodzic pyta czytając, a dziecko odpowiada. Po odgadnięciu przez dziecko zagadki w nagrodę pokażcie Rodzice , jak narysowany np. czarny kot zamienia się w kolorowego katka pod wpływem wody.

Dzisiejsza zabawa z wodą-eksperyment polega na tym , że jeden obrazek jest pokolorowany , a drugi nie. Przykładając obrazek bez koloru na ten pokolorowany i zanurzając je w wodzie, ten pierwszy zacznie się zabarwiać. Czynność ta sprawi, że dwa obrazki będą  kolorowe (zdjęcia poniżej). Miłego kolorowania !

Materiały i przybory: ręcznik papierowy, kolorowe pisaki, miska, woda.

Życzymy miłej zabawy ! Miłego weekendu !

Inspiracja wodna z matkowelove.com

Data dodania: 2020-05-15 08:23:34