UWAGA RODZICE !!! ROZPOCZĘŁA SIĘ REKRUTACJA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA. SERDECZNIE ZAPRASZAMY (kliknij w pasek)

Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Kolorowy obrazek - zabawa z wodą

Kolorowy obrazek - zabawa z wodą

Dziś jest już ostatni dzień by przypomnieć sobie więc, kto podwórko zamieszkuje i wspaniale tam się czuje.

My zagadki dla Was mamy, które dzisiaj Wam zadamy.

 

Kolorowy obrazek - zabawa z wodą. Rodzice  dzisiejsza zabawa , to także eksperyment . Na ręcznikach papierowych narysujcie swoim dzieciom zwierzęta poznane w ostatnich tygodniach. Podpowiedzią są nasze zagadki, a odpowiedzią rysunki przedstawione poniżej. 

 

Zagadki (zagadkidladzieci.net): KOGUT - Budzi się przed świtem, w przytulnym kurniku. Potem budzi innych swoim kukuryku !  KROWA - Dobre ma zwyczaje ludziom mleko daje.  ŚWINIA - Bawię się w błocie, mówię: "Kwiku, kwiku". Jestem tłuściutka i mieszkam w chlewiku.  PIES - Mówią o nim: przyjaciel człowieka na obcych zazwyczaj szczeka.  KOT - Tak cichutko chodzi, że go nikt nie słyszy. I dlatego bardzo, bają się go myszy.

 

Do każdego rysunku jest jedna zagadka. Rodzic pyta czytając, a dziecko odpowiada. Po odgadnięciu przez dziecko zagadki w nagrodę pokażcie Rodzice , jak narysowany np. czarny kot zamienia się w kolorowego katka pod wpływem wody.

 

Dzisiejsza zabawa z wodą-eksperyment polega na tym , że jeden obrazek jest pokolorowany , a drugi nie. Przykładając obrazek bez koloru na ten pokolorowany i zanurzając je w wodzie, ten pierwszy zacznie się zabarwiać. Czynność ta sprawi, że dwa obrazki będą  kolorowe (zdjęcia poniżej). Miłego kolorowania !

Materiały i przybory: ręcznik papierowy, kolorowe pisaki, miska, woda.

 

 

Życzymy miłej zabawy ! Miłego weekendu !

 

 

             Inspiracja wodna z matkowelove.com

Data dodania: 2020-05-15 08:23:34
Data edycji: 2020-05-15 09:22:42
Ilość wyświetleń: 144
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej