Domowe zabawy część 60

Wtorek 16.06.2020r.

Temat dnia: Na plaży jest fajnie

1.Zabawy matematyczne

- zabawa z nakrętkami

Do tej zabawy będziemy potrzebowali nakrętki w 3 kolorach ( 10 szt., 4 szt. i 2 szt.). Rozrzucamy nakrętki na dywanie. Zadaniem dzieci jest, pogrupowanie nakrętek według kolorów, oszacowanie, których jest najwięcej, a na sam koniec poukładać i połączyć nakrętki w pary, które będą tworzyły nakrętki o tym samym kolorze.

- zabawa z kołami

Do tej zabawy będziemy potrzebowali: koła wycięte z papieru z obrazkami, spinacze do bielizny.

W pierwszej kolejności wykonajmy z dziećmi koła. Na białych kartkach odrysujmy 5 jednakowych kół. Dzieci w tych kołach mają za zadanie narysować różne obrazki – w pierwszym kole 1 przedmiot, w drugim 2 itd. Następnie dzieci wycinają koła J

Zadaniem dzieci jest:

- policzyć wszystkie koła

- policzyć obrazki narysowane na kołach

- przyczepić na każde koło tyle spinaczy, ile jest rysunków

- wskazać, na którym kole jest najwięcej spinaczy

- wskazać, na którym kole jest najmniej spinaczy

1. Korale z wakacji

Do wykonania korali będziemy potrzebowali: makaron „rurki”, sznureczek, farbki w różnych kolorach, pędzelek, kubek z wodą.

Dzieci malują makaron różnymi kolorami, według swojego pomysłu. Po wyschnięciu, nawlekają makaron na sznureczek, tworząc w ten sposób piękne korale J

Miłego dniaJ

Data dodania: 2020-06-16 09:19:39