DOMOWE ZABAWY CZ.19

Witajcie kochane Jeżyki w czwartek 16 kwietnia

Dzisiejszy temat to: Odznaka przyjaciela przyrody.

Cele: dziecko rozwija zdolności manualne, wykonuje odznakę przyjaciela przyrody.

Potrzebne będą: plastelina, dwa koła wycięte z kartonu o średnicy ok. 10 cm, flamastry, dziurkacz, dwie tasiemki.

1. Rozmowa z dzieckiem na temat: Kto to jest przyjaciel przyrody?
  2. Zabawa z wykorzystaniem rymowanki: Rodzic czyta , dziecko powtarza:
  • zimą ptaki dokarmiamy,
  • śmieci nigdy nie rozrzucamy.
  • chronionych kwiatów nie zrywamy,
  • gałązek drzew nie łamiemy,
  • trawników nie depczemy.

Zabawa ruchowa: " Dzieci w lesie" Rozstawiamy  cztery krzesła na dywanie. Na sygnał dziecko biega między krzesłami - "drzewami", kiedy Rodzic klaśnie w dłonie dziecko chowa się za krzesło - "drzewo". zabawę powtarzamy kilka razy. jesli w domu jest rodzeństwo zapraszamy je również do zabawy.

3. Teraz prosimy, aby dziecko dokończyło zdanie: Dbamy o drzewa bo .....

Możemy wyjaśnić dziecku, że drzewa dzięki zielonemu barwnikowi w liściach wydzielają tlen, którym oddychają ludzie i zwierzęta, są domem dla wielu zwierząt, a liście są pokarmem dla niektórych zwierząt.

Ponadto drzewa dają cień, więc nie wolno ich niszczyć i wycinać. Pamiętajmy też , że drzewa rosną bardzo długo.

4. Przystąpinie do wykonania odznaki przyjaciela przyrody.

Prosimy, aby dziecko wzięło jedno wcześniej przygotowane kółko i narysowało flamastrem na nim szczęśliwe drzewo.

(Rodzic rysuje na drugim kółku). Następnie wyklejamy drzewka kulkami plasteliny. Po wyklejeniu można podpisać  odznaki - "PRZYJACIEL PRZYRODY" i przywiązać tasiemki do zawieszenia.

5. Na zakończenie proszę powtórzyć z dzieckiem wiersz z wtorku pt.:" Przyjaciela przyrody"

Serdecznie pozdrawiam i miłej zabawy :)

Data dodania: 2020-04-15 20:17:03
Data edycji: 2020-04-15 21:46:32