ZWIERZĘTA Z WIEJSKIEGO PODWÓRKA

Dzień dobry w poniedziałek!

Kochane Krasnoludki w tym tygodniu poznacie zwierzęta mieszkające na wsi. Zadania,które Wam zaproponujemy to dla Was przede wszystkim ma być dobra zabawa. Wiec do dzięła zaczynamy do zabawy zapraszamy.

1. JAKIE WIDZISZ ZWIERZĘ? Kochani rodzice wspólnie z dzieckiem opowiedzcie o treści obrazka. Zaczynamy od pytania " Co się dzieje na obrazku?"Przyjrzyjcie się razem uważnie ilustracji i poproście swoje dzieci aby wskazały zwierzęta widniejące na obrazku.. Rodzice pomóżcie dzieciom określić nazwy zwierząt pokazanych na ilustracji i spróbujcie opowiedzieć dzieciom o ich wyglądzie ( zdj.poniżej).

2. ODGLOSY ZWIERZĄT to kolejna propozycja zadania. Kochane dzieci obejrzyjcie bajkę o zwierzętach z wiejskiego podwórka. Po wszystkim spróbujcie odgadnąć ich nazwy oraz wspólnie z rodzicami odgłosy jakie wydają.

3.POKOLORUJ OBRAZEK. Z podanych poniżej kolorowanek poproście rodzice swoje dzieci o pokolorowanie wybranego przez Wasze dziecko zwierzęcia.

MILEJ ZABAWY !

Data dodania: 2021-04-09 17:30:26