Zabawa plastyczna "Wesoła świnka"

Zabawa plastyczna

Kolejną propozycją zabawy aby umilić Wam czas jest  zabawa plastyczna " Wesoła świnka".

Materiały i przybory: kartki (biała,różowa,brązowa), klej, nożyczki, marker (czarny), pisak,  plastelina, nakrętka .

Rodzice na różowej kartce narysujcie dziecku świnię z dwóch kół (zdjecia poniżej). Wytnijcie brakujące części i  po kolei wskażcie dziecku gdzie ma je przyklejać. Gdy powstanie obrazek świni, obrysujcie w jej środku (zadanie dla rodzica) małe kółka przy pomocy np.nakrętki. Zadaniem dziecka będzie wypełnienie tych miejsc różową plasteliną. Jest to zabawa, podczas której dziecko może najpierw uformować kuleczkę, a potem rozgnieść i rozetrzeć ją na papierze we właściwym miejscu.

Zabawa plasteliną uczy cierpliwości i koncentracji, a także wspiera wyobraźnię. Nasze ćwiczenie jest potrzebne do rozwijania małej matoryki u dziecka.

Miłej zabawy !

Data dodania: 2020-05-11 09:25:56