Stokrotki

Kwitnie biało wiosną całą, kwitnie także latem. Płatków ma podobna sto. Co to jest za kwiatek ? (zagadkidladzieci.net)

Rodzice zróbcie dziecku Stokrotkę z papieru (zdjęcia paniżej). Opowiedzcie o jej wyglądzie, budowie, miejscu występowania i o kolorze.

Zabawa "Poszukiwanie białego koloru". Stokrotka ma  białe płatki, łabędzia są białe pióra, konwalie są białe, i lilie są białe, i biała jest pierzasta chmura (fragment B.Forma "Różne kolory").

A co znajdziesz w swoim domu ? Poszukaj białego koloru! Kochane Krasnoludki pobawcie się z rodzicami w poszukiwanie białych przedmiotów. Mogą to być białe zabawki, białe klocki, białe poduszki, wszystko to, co ma taki kolor. Miłego poszukiwania !

Praca plastyczna "Stokrotki na folii malowane". Malowanie na folii to zabawa, podczas której  dziecko ma okazję do artystycznych uniesień. To także ćwiczenie stymulujące zmysł dotyku oraz wzroku. Przygotujcie dziecku folię owiniętą wokół stołu, bądź krzesła. Będzie to miejsce radosnej  twórczości dziecka. Naszą dzisiejszą  propozycją jest zrobienie kwiecistej łąki z podkreśleniem stokrotki. Dziecko pędzelkiem bądź polcem maluje łąkę na folii, a kwiaty odbija za pomocą wyciętego szablonu i balonu (zdjęcia poniżej). Miłego tworzenia !

Materiały i przybory: folia spożywcza, farby (biała, żółta, zielona), papierowa rolka, balon, 2 talerzyki, pędzelek, nożyczki.

Miłej zabawy !

Data dodania: 2020-05-21 07:54:45