ŚRODA (18.11.2020) DINOZAURY

WITAMY WAS SERDECZNIE W ŚRODĘ, 18 LISTOPADA

Dziś zajmiemy się dinozaurami. Najpierw piosenka:

„Dinozaury z Juraparku - Dinozaury są wśród nas”

Muzyka – Mariusz Totoszko Słowa – Justyna Tomańska – HAPPY KIDS Reżyser klipu – Piotr Wojciechowski P-line: 2015 Magic Records

Posłuchajcie kilka razy, można potańczyć i pośpiewać.

A teraz „porozmawiamy” sobie o dinozaurach. Spróbujcie  wspólnie z rodzicami odpowiedzieć na pytania:

− Czym jest dinozaur?

− Czy potrafisz wymienić nazwy kilku dinozaurów?

− Jak wyglądały dinozaury?

− Czym się żywiły?

Słowo dinozaur znaczy „straszliwy jaszczur” i jest to właściwe określenie, bo dinozaury były gadami, tak jak obecnie jaszczurki. Skórę miały pokrytą łuskami. Były roślinożerne i mięsożerne. Składały jaja, z których wykluwały się małe dinozaury. Niektóre dinozaury chodziły na dwóch nogach i przypominały kangura, inne na czterech – niczym dzisiejsze słonie. Dinozaury były największymi zwierzętami lądowymi na Ziemi. Wszystkie wymarły.

Na zakończenie proponujemy lepienie figurek dinozaurów z plasteliny, modeliny, ciastoliny, masy solnej... co akurat jest w domu :) Jeśli ktoś potrzebuje inspiracji i pomocy to na www.youtube.pl można znaleźć różne filmiki.  Zdjęcia prac można oczywiście przesłać.

Miłej zabawy i do jutra

Data dodania: 2020-11-16 20:54:26