REKRUTACJA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA (kliknij w pasek)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

RELIGIA: TRÓJCA ŚWIĘTA

RELIGIA: TRÓJCA ŚWIĘTA

- Właściwie nie umiem ci tego wytłumaczyć. Bo tak naprawdę nie potrafimy zrozumieć tej tajemnicy – dziadek już od dłuższego czasu starał się wyjaśnić Patrykowi niedzielną Ewangelię, o Trójcy Świętej.
- Ale wierzymy, że jest jeden Bóg w Trzech Osobach, czyli…
- Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty – wymienił chłopiec. – Łatwo zapamiętałem, bo przecież powtarzam to codziennie, gdy robię znak krzyża podczas modlitwy. I wiesz, dziadku, co ja myślę?
- Co takiego?
- Myślę, że to wcale nie jest takie trudne zrozumieć Trójcę Świętą. Popatrz dziadku na to zdjęcie na ścianie. Poznajesz, kto na nim jest?
- Oczywiście. To jest twoja mama Basia, twój tato Paweł i ty, gdy miałeś kilka tygodni.
- Ile więc jest osób na fotografii?
-Trzy.
- No właśnie. Trzy osoby, a jedna rodzina. Widzisz dziadku, to całkiem proste. Trójca Święta, to jakby jedna rodzina złożona z trzech osób. Rodzina, w której wszyscy bardzo się kochają – wyjaśnił chłopiec.
- Ależ z ciebie mały „teolog”! – dziadek aż zagwizdał ze zdumienia.
- A kto to jest „teolog”? – zapytał się Patryk
- To jest ktoś, kto… uczy o Panu Bogu i kto umie wytłumaczyć trudne rzeczy w bardzo prosty sposób. Chyba miał rację ten, kto powiedział, że najlepszymi teologami są dzieci – podsumował dziadek i zamknął Pismo Święte.

Obejrzyj filmik
https://www.youtube.com/watch?v=NpoTK9KSOaQ

Pokoloruj obrazek

 

 

 

Zródło zdjęcia tytułowgo: https://pl.aleteia.org/2018/05/27/franciszek-tajemnica-trojcy-przenajswietszej-zacheca-nas-do-zycia-w-komunii/

Data dodania: 2020-06-07 16:50:57
Data edycji: 2020-06-08 12:51:44
Ilość wyświetleń: 256
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej