MIEJSCA, KTÓRE ZNAM (05.05.2020r.)

MIEJSCA, KTÓRE ZNAM

(05.05.2020r.)

Moja miejscowość, mój region II

Dzień Dobry!

1. Pierwsze zadanie na dziś: oglądanie obrazków, widokówek, zdjęć, folderów przedstawiających miejscowość,    w której mieszkają dzieci:

Wirtualny spacer po Czarnkowie:

Zdjęcia – Czarnków:

Dziecko rozpoznaje miejsca przedstawione na zdjęciach. Następnie pod kierunkiem rodzica prowadzi swobodne rozmowy    na temat miejsca, w którym mieszkają, adresu zamieszkania i adresu przedszkola.

Rozmowa z dzieckiem po obejrzeniu zdjęć:

• Z czego znany jest nasz region?
  • Co jest najbardziej charakterystyczne w naszej miejscowości?
  • Co się wam najbardziej podoba?
  • Czego chcielibyście się dowiedzieć o swoim regionie?

2. Propozycja kilku ćwiczeń gimnastycznych (DO ĆWICZEŃ POTRZEBUJEMY PLASTIKOWĄ BUTELKĘ):

• Zabawa orientacyjno-porządkowa Posłuszna butelka:

Dziecko porusza się swobodnie po pokoju, trzymając butelkę w ręce. Na sygnał (klaśnięcie w ręce) zatrzymuje się                     i manipuluje butelką: podaje ją sobie z jednej ręki do drugiej, z przodu, za plecami, pod kolanami; podrzuca i łapie.

• Ćwiczenie mięśni brzucha Jak najdalej w przód:

Dziecko w siadzie prostym, butelkę trzyma w obu rękach. Wykonuje skłon tułowia w przód, sięgając rękami jak najdalej          w kierunku stóp (kolana proste).

• Skrętoskłony Witamy stopy:

Dziecko w siadzie rozkrocznym, butelkę trzyma oburącz w górze; wykonuje skrętoskłon do lewej stopy – przywitanie jej (podczas ćwiczenia dziecko stara się nie zginać kolan, butelkę trzyma obiema rękami), a potem do prawej stopy.

• Ćwiczenie mięśni grzbietu i brzucha Z nóg do rąk:

Dziecko leży na plecach, butelkę trzyma pomiędzy stopami. Przekazuje butelkę do rąk za głową i powraca do siadu. Ponownie wkłada butelkę pomiędzy stopy i od nowa wykonuje ćwiczenie.

• Ćwiczenia przeciw płaskostopiu Sprytne stopy:

Dziecko w siadzie prostym podpartym, butelkę ma pomiędzy stopami (pionowo). Krąży obunóż w prawo i w lewo.

Wałkuje butelkę raz jedną, raz drugą stopą.

W siadzie podpartym – chwyta stopami butelkę i podnosi ją do góry.

• Zabawa relaksacyjna Liczymy do 10:

Dziecko leży na plecach. Zamyka oczy i powoli liczy do dziesięciu.

Karta pracy, cz. 4, s. 22:

Kolorowanie ramki zdjęcia przypominającego miejscowość dziecka. Kolorowanie rysunku.

Karta pracy, cz. 4, s. 23:

Dziecko czyta z rodzicem (lub samodzielnie) nazwy miejscowości. Następnie rysuje znak + pod napisami miasto lub wioska, jeżeli dane zdjęcie przedstawia elementy miasta lub wsi. Kolorowanie rysunku.

Źródło ilustracji głównej:

MIŁEGO DNIA!