KOLOR CZERWONY

Zielony kolor Kochani już znacie dzisiaj jest wtorek więc nowy poznacie. Jabłko jest takie i pomidor też. Jakie to kolor ? Pewnie już wiesz.

Zabawa Co ma kolor czerwony ? Rodzic wkłada znane dzieciom owoce i warzywa (jabłko, pomidor, papryka) do reklamówki, zadaniem dziecka jest rozpoznanie je po dotyku (zdjęcia poniżej).

Kolejną propozycją jest zrobienie "Czerwonej kanapki" z pomocą rodzica. Zajęcia kulinarne to sama przyjemność, a jeżeli łączą one w sobie utrwalenie koloru czerwonego, to jeszcze lepiej. Świeże warzywa, ser, pieczywo to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Pozwólcie rodzice aby dzieci przy waszej pomocy układały produkty tworząc na kanapkach fantazyjne wzory (przykład poniżej). Pamiętajmy , że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

Miłej zabawy !

Data dodania: 2020-04-28 08:08:46