Gdzie jest ŚLIMAK

Drogie dzieci witamy Was w poniedziałek. Już wstaliście?  Zapraszamy do zabawy.

Ślimak, ślimak pokaż rogi. Dam ci sera na pierogi. Jak nie sera to kapusty. Od kapusty będziesz tłusty.

Zabawa z kaszą "Gdzie jest ślimak"? - w pojemniku z kaszą chowamy kilka małych sylwet : biedronki, motyla, pszczoły i jedną sylwetę ślimaka (zdjęcia poniżej). Zadaniem dzicka jest wygrzebanie sylwet z ziarenek kaszy. Podczas zabawy aby zainteresować bardziej dziecko można powtarzać w/w rymowankę. Dziecko kolejno odnalezione sylwety wkłada w odpowiednio zaznaczone do tego miejsca.

Tak ciekawie jest na łące bo tam są różni mieszkańce więc poznajmy dziś ŚLIMAKA fajna będzie to zabawa , gdyż ślimaki pewnie wiecie domki noszą na swym grzbiecie.

Rodzice obejrzyjcie razem z dzieckiem ilustrację przedstawiającą ślimaka (zdjęcia poniżej). Wspólnie omówcie jego wygląd, zwracając uwagę na muszlę - jego dom. Opowiedz dziecku, co jedzą ślimaki i gdzie  można je spotkać.

Miłej zabawy !

Data dodania: 2020-04-20 09:37:14