Domowe zabawy część 20

Witam Was Jeżyki

Dzisiaj piątek, piąteczek, piątunio!!! Co było w piątunio? Zajęcia gimnastyczne.

Gotowi do działania? To zaczynamy.

Dzisiejszy temat: Każdy przedszkolak o tym wie. Chcesz być zdrowym ruszaj się!

Cele: Rozwijanie sprawności ruchowej.

Potrzebny będzie: strój gimnastyczny, kolorowa chustka,

Na początek mała rozgrzewka

Sport to bardzo ważna sprawa
Są reguły, jest zabawa.

Prawą nogą wypad w przód
I rączkami zawiąż but

Powrót, przysiad, dwa podskoki
W miejscu bieg i skłon głęboki
Wymach rączek w tył, do przodu
By rannego nie czuć chłodu.

1. Ćwiczenia tułowia „Dotknij chustki”.

Dziecko układa chustkę przed sobą na podłodze i staje przed nią w niewielkim rozkroku; wykonuje skłon w przód, starając się dotknąć rękami chustki; następnie prostuje się i klaszcze dwa razy nad głową.

1. Ćwiczenie mięśni grzbietu ”Przesuwamy chustę”.

Dziecko siadzie w klęcznym, chustkę ma ściągniętą za rogi jak wstążkę położoną tuż przy kolanach. Odsuwa chustkę obiema rękami jak najdalej w przód z jednoczesnym skłonem tułowia, a następnie ponownie przysuwa ją do kolan.

1. Ćwiczenia mięśni brzucha „Wędrująca chustka”

Leżenie tyłem, ramiona w bok, nogi ugięte w kolanach, stopy oparte na podłożu – próba uchwycenia palcami stóp leżącej na podłodze chusty, uniesienie w górę i opuszczenie jej na brzuch. Wykonanie 2 – 3 oddechów przeponą, odłożenie chusty. Ćwiczenie to wykonywać przemiennie: prawą, lewą stopą oraz obunóż.

1. Zabawa na czworakach „Kto szybciej”.

Dziecko porusza się na czworakach wokół chustki położonej na podłodze; na sygnał jak

najszybciej siada na chuście.

1. Skoki „Przez chustkę”.

Dziecko układa chustkę przed sobą na podłodze. Na polecenie rodzica przeskakuje przez

nią do przodu i do tyłu.

1. Ćwiczenia stóp „Sprytne stopy”.
  • Dziecko stawiają stopę na chustce rozłożonej na podłodze. Na dany sygnał zbiera chustkę palcami stopy, ściągając ją pod piętę (jakby fastrygowały materiał). Ćwiczenie wykonują raz jedną, raz drugą stopą.
  • Siad prosty podparty, chustka leży przy lewej stopie; dziecko chwyta ją palcami prawej stopy i przekłada ją kilka razy przez lewą nogę. Następnie ćwiczenie wykonują drugą nogą.
  • W pozycji stojącej dziecko chwyta stopą leżącą na podłodze chustę, podrzuca ją do góry i obserwuje jej ruch podczas opadania, po czym odtwarza ten ruch własnym ciałem.
  1. Ćwiczenia oddechowe „Falująca chustka”.

Dziecko trzyma rozłożoną chustkę w rękach, dmucha na nią delikatnie lub mocno, obserwując w jaki sposób się porusza. Rodzic zwraca uwagę na nabieranie powietrza nosem, a wydychanie ustami.

1. Zabawa uspokajająca „Posłuszne chustki”.

Dziecko maszeruje po dywanie z delikatnymi wymachami chustki nad głową; potem odkłada chustkę na wyznaczone miejsce.

Miłej zabawy J

Życzymy miłego weekendu. Do zobaczenia w poniedziałek J