Czwartek 15.04.2021

Temat dnia: Oszczędzamy wodę.

Cele dziecko:

• wie, jak ważna jest woda w życiu człowieka, roślin i zwierząt                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             1. "Łódka" - wykonanie pracy za pomocą techniki origami.                                                                                     Po wykonaniu łódki dzieko może ozdobić ja rysując na niej różne elementy.                                                                                                                                                                                                              https://www.youtube.com/watch?v=mF3mUchYAi02.                                                                                                                                                                                                                                                                                    2. „Czy woda jest potrzebna?”

Rozmowa na temat znaczenia wody.
       - Czy woda jest potrzebna?
       - Kto jej potrzebuje?
       - Do czego potrzebują wody rośliny, zwierzęta i człowiek?

Uświadomienie dzieciom, że woda to skarb, bez którego nie mogłoby istnieć życie na ziemi i dlatego należy o nią dbać i ją oszczędzać.

3. "Wyruszamy w podróż" - zabawa ruchowa.

Rodzic mówi, jakie czynności ma wykonywać dziecko.

•  Wchodzimy na statek - marsz
  •  Żegnamy osoby zostające na lądzie - machamy ręką
  • Zwiedzamy statek - marsz
  • Wypatrujemy lądu - rozglądamy sie na wszystkie strony
  • Dotarliśmy na miejsce, schodzimy ze statku - marsz.

4."Dbamy o wodę" - rozmowa na podstawie ilustracji. Kolorowanie obrazke według wzoru.

Zabawy z porami roki, Wiosna,s.26  Uświadomienie dzieciom, że należy oszczędzać wodę.

5. Oglądanie filmu „Woda - mamo, tato, co wy na to?” dostępnego pod linkiem:

Pozdrawiamy :)

Data dodania: 2021-04-14 15:58:02