REKRUTACJA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA (kliknij w pasek)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

"Rodzina świnki"

Witajcie Krasnoludki w poniedziałek. To zwierzątko mieszka na wiejskim podwórku. Jest różowe, ma mały ogonek i wesoło chrumka cały dzionek. Kto to taki ? Sam się dowiesz, gdy posłuchasz i dobrze odpowiesz.

 

Zabawa słuchowa - wysłuchanie przygotowanych odgłosów świni. Dziecko słucha i próbuje odpowiedzieć. Kto się tak odzywa ? (Spa for Mind,Heart & Soul - dźwięki świni) https://www.youtube.com/watch?v=WLJ_U5v1Es4

 

Zabawa "Niespodzianka" - Rodzice po wysłuchaniu przez  dziecko odgłosów z "youtube" i odgadnięciu zagadki słuchowej zaproście dziecko do kolejnej zabawy. Ma ona być potwierdzeniem poprzedniego rozwiązania. Można do dziecka zwrócić się słowami: "Skoro już wiesz że to jest świnka, sprawdźmy czy masz rację odkrywając niespodziankę".

Rodzice zawińcie w folię aluminiową sylwety, pluszaki, czy też obrazki przedstawiające świnie. Dla urozmaicenia i wzbudzenia większej ciekawości można zrobić oprócz tego, puste kulki z foli, gdyż te z zawartością będę wtedy lepszą niespodzianką i sukcesem odnalezionych zwierząt przez dziecko. Miłej zabawy ! (zdjęcia poniżej)

 

Historyjka obrazkowa "Rodzina świnki" - Rodzice na podstawie przygotowanych przez nas obrazków opowiedzcie dziecku o życiu, wyglądzie i mieszkaniu knura, lochy i prosięcia (zdjęcia poniżej).

 

 

Życzymy miłej zabawy !

Data dodania: 2020-05-11 08:15:45
Data edycji: 2020-05-11 08:59:44
Ilość wyświetleń: 224
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej