REKRUTACJA NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025 (kliknij w pasek)
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Zabawy w domu - 27.03.2020 - PIĄTEK

Zabawy w domu - 27.03.2020 - PIĄTEK

Gdzie mieszkają zwierzęta?

 

Cele do realizacji na dziś:

- dziecko rozpoznaje i nazywa zwierzęta mieszkające na wsi oraz miejsca, w których mieszkają

- naśladuje odgłosy wydawane przez zwierzęta wiejskie;

- buduje z klocków domki i zagrody;

Dzień dobry kochane Pomidorki... Dzisiaj jest piątek i to ostatni dzień w którym zaglądamy na wiejskie podwórko i do zwierząt, które tam mieszkają. Mamy nadzieję, że lubicie także zaglądać na naszą stronę :)

 

Na początek opowiadanie „ W zagrodzie” - Edyty Jastrzębskiej... Podczas czytania dzieci mogą naśladować ruchy oraz odgłosy zwierząt.

Kogut obudził się najwcześniej. Przeciągnął się, ziewnął, rozprostował piórka, wyczyścił swój piękny czerwony grzebień na czubku głowy i wyszedł z kurnika. Słoneczko już pięknie grzało. Kogut przeszedł się po podwórku, zajrzał to tu, to tam, po czym wskoczył na płot i zapiał: kukuryku. Kury obudziły się natychmiast, zaczęły wiercić się na grzędzie, znosząc jajka. Kłóciły się przy tym okropnie… na całe podwórko niosło się ich gdakanie: ko, ko, ko, ko. Nieopodal w stajni usłyszał tę kłótnię koń, zawołał kilka razy: ihaha. Wybiegł ze stajni i zaczął galopować: kląskanie. W chlewiku obudziły się świnki i jak to ze świnkami bywa od razu były głodne, wołały: kwi, kwi, kwi. Gdy zjadły, poszły wytaplać się w błocie. Z obory wychyliła łeb krowa i przywitała się ze świnkami: muuuu Całego gospodarstwa pilnował pies Burek, który, gdy tylko coś się działo, szczekał głośno: hau, hau, hau. Aż do wieczora zwierzątka jadły, bawiły się na podwórku. A gdy słońce zachodziło, wróciły do swoich domków spać.

 

Gdzie kto mieszka”? rozmowa przy ilustracji. Tutaj możecie wyszukać sami w książeczkach lub wspomóc się załącznikiem nr1 w którym znajduje się obrazek przedstawiający wiejskie podwórko i przeprowadzamy z dzieckiem rozmowę, w której pytamy czy wie, jak nazywa się dom w którym mieszka świnka, krowa itd. Przypomnijcie sobie także, jak nazywamy dzieci tych zwierząt...

 

Zabawa dydaktycznaDomy zwierząt”. Do tej zabawy materiały znajdziecie także w załączniku nr2 i wystarczy tylko pociąć obrazki, by dziecko mogło dopasować zwierzątko do jego domu. Rozkładamy przed dzieckiem obrazki przedstawiające domy wiejskich zwierząt (buda, stajnia, obora, kurnik, chlew). Następnie rozkładamy odwrócone do blatu stołu obrazki z postaciami zwierząt (pies, koń, krowa, kura, świnia). Pozwalamy dziecku wylosować obrazek ze zwierzątkiem, dziecko nazywa zwierzę i wskazuje oraz nazywa dom tego zwierzęcia.

Na koniec świetnym pomysłem będzie zbudowanie z klocków zagrody i domków dla zwierząt, które macie w domu, a jeśli ktoś nie ma, to w załączniku nr3,4  przesyłam figurki zwierząt, które składamy i... gotowe:)

Uwaga: Dla chętnych osób kolorowanka oraz karta pracy: „Znajdź różnice” - na obrazkach znajduje się 6 różnic, ale wystarczy, że dziecko znajdzie tylko 3.

Pozdrawiam Was i życzę miłego, rodzinnego weekendu.

Ewelina Lipska

 

Data dodania: 2020-03-26 22:08:49
Data edycji: 2020-03-26 22:52:23
Ilość wyświetleń: 407
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej