ZABAWY W DOMU - 01.04.2020 - ŚRODA

Wiosenne kwiaty

Cele do realizacji na dziś:

-dziecko rozpoznaje i nazywa najbardziej znane wiosenne kwiaty, np. tulipany, przebiśniegi;

-potrafi wykonać pracę plastyczną z użyciem narzędzia, zwracając uwagę na bezpieczeństwo podczas posługiwania się nim

-samodzielnie zagospodarowuje powierzchnię kartki

Drodzy Rodzice, Kochane Pomidorki... Bardzo lubimy wiosnę i wszyscy czekamy na jej pierwsze oznaki, czyli powracające do nas ptaki z ciepłych rejonów świata , pierwsze pojawiające się pąki na drzewach i krzewach a także pierwsze kwiaty...

Dzisiaj proponuję, abyście wspólnie z rodzicami poszukali książeczki o tematyce wiosennej i wyszukali w nich wiosenne kwiaty, np. przebiśniegi, tulipany, krokusy, stokrotki. W załączniku przygotowałam dla Was także zdjęcia tych kwiatów. Zapoznajcie się z nazwami i poproście dzieci, aby wybrały najładniejszy ich zadaniem kwiat i uzasadniły swój wybór.

Zapraszam Wszystkich do obejrzenia krótkich filmików o wiośnie:)

Zapamiętaliście jak wygląda tulipan? To przechodzimy do pracy plastycznej i malowania tulipanów z wykorzystaniem widelca (stemplowanie widelcem).

Potrzebne nam będą: biała lub kolorowa kartka, farby, pędzelek, widelec.

Najpierw na kartce malujemy trawę oraz łodygi tulipanów zieloną farbą. Następnie pokrywamy farbą zęby widelca i przyciskamy je do kartki , aby odbić kształt kwiatu na łodydze. Zmieniamy farbę i odbijamy kolejne kwiaty tulipanów, dokładnie dociskając. Uwaga dzieci - posługujemy się ostrożnie widelcem!

Miłej zabawy:)

Ewelina Lipska

Dla chętnych karta pracy "Połącz kropki"

Źródło udostępnionych materiałów:

zabawyzdzieckiem.pl

Trampolina trzylatka PWN (karta pracy)

Data dodania: 2020-03-31 22:12:55
Data edycji: 2020-04-01 09:49:23