ZABAWY DOMOWE CZ.38

Witajcie kochani w środę 13 maja :)

Dzisiejszy temat to: Koncert na łące.

Cele: umuzykalnienie dzieci, dziecko śpiewa refren piosenki, naśladuje ruchem treść piosenki.

Potrzebne będą: kolorowe papierowe serwetki, kilka kwiatów wyciętych z papieru, piosenka pt. : "Żabi koncert", którą znajdziecie wpisując w Google : Żabi koncert MP3 chomikuj.

Przebieg zajecia:

• Rozpoczniemy od ćwiczeń oddechowych.  Z kolorowej papierowej serwetki robimy motyla (rozkładamy serwetkę, ściskamy ją w środku i poprawiamy boki - skrzydełka). Następnie mocno dmuchamy w naszego motyla, tak ,aby skrzydełka się poruszyły.
  • Zabawa : "Motyle i kwiaty" - na podłodze rozkładamy kilka wcześniej wyciętych kwiatów. Dziecko trzyma w dłoni motyla z serwetki. Włączamy spokojną muzykę - wtedy dzieci - motyle poruszają się między kwiatami. Na przerwę w muzyce ( na chwilę wyciszamy muzykę), dziecko - motyl siada na wybrany kwiatek. Zabawę powtarzamy kilka razy.
  • Teraz prosimy ,aby dziecko posłuchało uważnie piosenki pt.:"Żabi koncert" ( na Google wpisujemy Żabi koncert MP3 chomikuj)

" Żabi koncert"

I. Żabka żabce zakumkała                                    II. Skaczą żabki i w zielone

na zielonej łące,                                                      bawią się wesoło,

że za chwilę się rozpocznie                                  rechotają i kumkają,

pierwszy żabi koncert.                                          wszędzie słychać wkoło.

Refren:   Kum, kuma, kuma, rech, rechu, rech,

ile tu żabek zielonych jest?

Kum, kuma, kuma, rech, rechu, rech,

wszędzie tu słychać żabi śpiew.

• Rozmowa na temat piosenki:
  • O czym kumkała żabka żabce?
  • W co bawią się żabki, gdy skaczą?
  • Jaki głos wydają żabki?
  • Naśladowanie głosów żabek: Rodzic czyta refren - dziecko powtarza.
  • Zabawa przy piosence: " Żabi koncert" : Przy pierwszej zwrotce Rodzic tańczy z dzieckiem w kółeczku. Podczas refrenu zatrzymujemy się, naśladujemy głosy żabek, a przy słowach: " ile tu żabek zielonych" - wykonujemy obrót. Potem znów naśladujemy głosy żabek, a przy słowach:"wszędzie tu słychać żabi śpiew" ponownie wykonujemy obrót. Przy drugiej zwrotce: dzieci skaczą jak żabki i naśladują głosy żabek. Podczas refrenu: jw.
  • Siadamy i ponownie słuchamy piosenki: "Żabi koncert". Możemy akompaniować sobie na wcześniej wykonanych grzechotkach lub wyklaskiwać rytm w czasie śpiewania zwrotek  i stukać rytmicznie dłońmi o podłogę w czasie refrenu.
  • Na zakończenie można posłuchać prawdziwego żabiego koncertu wpisując na Youtube - Odglosy żab lub Żabi koncert.

Udanej zabawy z piosenką i miłego dnia:)

Data dodania: 2020-05-12 17:46:11
Data edycji: 2020-05-12 19:19:45