ZABAWY DOMOWE CZ.11

Witajcie Jeżyki. Dziś piątek z łamigłówkami

Zapraszam do wspolnej zabawy Rodziców i dzieci.

Łamigłówki dla dzieci.

Łamigłówki dla dzieci to idealny sposób na kreatywna zabawę w domu zabawę w domu.

Dzieki łamigłówkom nie tylko zajmiemy nasze pociechy, ale też zdobędą one nowe umiejętności.

Poziom trudności łamigłówek dla dzieci można bez problemu dopasować do wieku dziecka. Wśród łamigłówek dla dzieci należy wymienić chociażby gry, układanki, rebusy oraz gry dla całej rodziny.

Łamigłówki dla dzieci w wieku 4 lat mają za zadanie uczyć dziecko zapamiętywania różnych rzeczy.

Do łamigłówki dla czterolatka potrzebujesz kilku różnych przedmiotów, w tym tacki i chusteczki.

Najprostsza łamigłówka dla dzieci polega na tym, że na tacy kładziemy różne przedmioty np.: klocek, piłeczkę, małe auto, klucz, łyżeczkę i pokazujemy je dziecku, aby zapamiętało. Następnie dziecko się odwraca, a z tacy znikają niektóre przedmioty, które wkładamy pod serwetkę. W tej łamigłówce chodzi o to , aby dziecko odgadło, czego brakuje.

Zabawę można powtarzać zmieniając elementy, które chowamy.

Rozwiązywanie krótkich zagadek to rozwijająca i wesoła zabawa dla całej rodziny. Dodatkowo za każdą rozwiązaną zagadkę Rodzic może przyznać dziecku punkt, np.cukierek :)

Gdy długo go nie ma - wszyscy narzekają,

a gdy przyjdzie pod parasol przed nim się chowają

(deszcz)

Rozpościera sie na niebie

i pięknymi kolorami mieni się do ciebie.

(tęcza)

Maleńki człowieczek z wielu baśni i bajeczek.

(krasnoludek)

Oszklone ma ramki,

wiszą w nim firanki.

(okno)

Jestem gorące i mieszkam na niebie,

jestem jasne i latem często patrzę na Ciebie.

(słońce)

Chodzi do przodu tyłem , nie przodem

lubi, gdy w stawie ma czystą wodę.

(rak)

Jakie warzywo nawet nie wielkie,

wyciska z oczu slona kropelkę?

(cebula)

Kto mi tutaj powie,

jakie zwierzę chłopcy noszą czasem na głowie?

(jeża)

Ciekawą propozycją na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem są gry planszowe. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie stresów, nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą. Na pewno każdy ma je w domu, ale zachęcam do zrobienia takiej planszówki samodzielnie, tym bardziej, że zbliża się weekend. Przy tworzeniu gry rónież może być fajna zabawa. Wystarczy kartka od bloku, kostka do gry, wycięte kólka , aby wytyczyć trasę oraz klej, pionki mogą zastąpić nakrętki do butelek. Oczywiście zaznaczcie, gdzie jest start, a gdzie meta. Można sobie taką grę zmodyfikować, np.: na żółtym polu tracimy kolejkę, a na niebieskim zyskujemy dodatkowy rzut kostką itp.

Udanej zabawy:)

Inne propozycje to:znajdywanie różnic w dwóch obrazkach, dokończenie rozpoczętych rytmów i labirynt znajdziecie poniżej. Zapraszam :)

Data dodania: 2020-04-03 08:49:53
Data edycji: 2020-04-03 09:43:05