ZABAWA NA ŁĄCE

Przyleciały dziś owady lecz się trochę pomieszały. Mała Żabka się schowała, tylko zdążyć zakumkała.

Dzisiaj kochane dzieci choć z daleka,  bo się nie widzimy,  chciałabym zaproponować Wam zabawę , która nazywa się "Gra w kolory i zgadywanki ". Nasza kostka to 'Kolory mieszkańców łąki" czyli: zielony - żaba, żółty- pszczoła, czerwony-biedronka, niebieski - motyl.

Dziecko rzuca kostką i dopasowuje kolor z kolorem umieszczonym na kopercie. Zanim jednak odkryje co w niej jest, rodzic czyta dziecku zagadkę, a po przeczytaniu pokazuje dziecku rozwiązanie zagadki.

KOLOR ZIELONY - Kum, kum, kum! Kto w trawę wskoczył? Spójrzcie, jak wytrzeszcza oczy! Na zielonych skacze łapkach. Oczywiście, że to ............(żabka)

KOLOR ŻÓŁTY - Bzz, bzz ! Krążą nad kwiatkami. Słodki miodek od nich mamy. Ten, kto lubi z miodem bułki, wie, że dają nam go .......... (pszczółki)

KOLOR CZERWONY - Czerwona, w czarne kropki, lata po łąkach. Kto to? ..........(biedronka)

KOLOR NIEBIESKI - To barwny owad, o kolorowych skrzydełkach. Kto to jest? .......(motyl)

Rodzice, w tym miejscu możecie opowiedzieć dziecku o życiu i budowie żaby, biedronki, motyla i pszczoły. Zabawę można powtórzyć. Dziecko po pewnym czasie będzie samo próbowało odgadnąć, bądź też skojarzyć kolor na kostce z kolorem mieszkańca łąki.

Życzymy miłej zabawy !

Data dodania: 2021-03-25 19:55:17