WITAM WAS W PONIEDZIAŁEK

Cele:

• Rozwija swoją naturalną ruchliwość
  • Prawidłowo wykonuje ćwiczenia ruchowe
  • Przyjmuje właściwą postawę podczas określonych ćwiczeń
  • Umiejętnie współdziała z partnerem

Przebieg:

1. Na początek wierszowanka pokazywanka

Ręce w dole, ręce w górze,

Rysujemy koło duże,

Skok do góry, ręce w bok,

Teraz w przód zrób jeden krok,

Skok do tyłu, skok na jednej nodze,

Teraz usiądź na podłodze.

A teraz zapraszam do wspólnych ćwiczeń w parach

Kto szybciej?

• Dziecko spaceruje po dywanie, na umówiony sygnał, np. klaśnięcie jak najszybciej siada na krześle, staje na jednej nodze, kładzie się na brzuchu, itp

Rodzic i dziecko lub dzieci w parach leżą obok siebie

• Rzucanie – rzucamy oburącz woreczek (lub np. kulkę papierową). Następnie czołgamy się po woreczek.
  • Ślizganie – leżąc na podłodze (lub na kocyku) ślizgi na brzuchu (ważne, by ręce odpychały się równocześnie). Zabawę można przeprowadzić w formie zawodów rodzic – dziecko.

Rodzic i dziecko lub dzieci w parach leżą na plecach, głowami do siebie

• Z kijkiem – chwytamy rękami za wspólny kijek (nad głową), nogi podnoszą się dotykając go stopami i wracają na podłoże.
  • Z kijkiem nr 2 – chwytamy rękami za wspólny kijek (nad głową), ciągniemy kijek do siebie (kto silniejszy)

Rodzic i dziecko lub dzieci w pozycji siedzącej

• Podaj butelkę! – turlanie stopami butelki  do siebie
  • Porządki – wrzucanie do butelki palcami stóp żołędzi, kulek papierowych, pogniecionych wcześniej stopami
  • Grzechotka – butelka wypełniona wodą z brokatem jest trzymana przez palce stópzadaniem dziecka jest potrząsanie butelką „grzechotką” w dowolnym rytmie, rytm może naśladować druga osoba

Rodzic i dziecko lub dzieci w pozycji leżącej

• Grzechotka nr 2 – jak wyżej, z tą różnicą, że butelkę trzymają ręce w leżeniu na brzuchu (łokcie w górze)
  • Kółka – leżymy na brzuchu, rodzic trzyma butelkę w wyprostowanych rękach, dziecko obiema rękami (łokcie uniesione) wrzuca na butelkę kółka/obręcze. związane w pętlę sznurówki
  • Złap mnie – rodzic trzyma butelkę wyprostowanych rękach. Dziecko czołga się do butelki, by np. nakleić na niej naklejkę lub ją przewrócić w określonym czasie (rodzic liczy np. do 8, 10 )
  • Kręgle – potrzebujemy do tej zabawy więcej butelek. Leżąc na brzuchu w pewnej odległości od butelek “kręgli” przewracamy je tocząc piłkę palcami stóp lub rękami(łokcie uniesione, w bok).

Życzę miłej zabawy. Do zobaczenia jutroJ

Data dodania: 2020-11-15 16:11:54
Data edycji: 2020-11-15 16:14:10