REKRUTACJA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA (kliknij w pasek)

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WIOSNA NA WSI – 5. Co nam dają zwierzęta?

WIOSNA NA WSI – 5. Co nam dają zwierzęta?

 

Z pewnością macie Państwo w domu różne produkty pochodzenia zwierzęcego, wykorzystajcie je. Zadajcie dziecku pytanie, czy wie skąd pochodzą dane produkty. Spróbujcie nie podać gotowej odpowiedzi, tylko wskazać dziecku kierunek myślenia. Pytanie dotyczące odzwierzęcych produktów spożywczych   może paść już w czasie śniadania, kiedy na stole pojawią się takie produkty. Później możecie do tego wrócić w czasie obiadu. Nie musicie Państwo tworzyć sztucznych warunków do tej rozmowy. 

 

 

W materiałach do pobrania są ilustracje przedstawiające kilka wybranych produktów oraz zdjęcia zwierząt od których je otrzymujemy. Możecie je wydrukować, wyciąć i spróbować z dzieckiem odpowiednio dopasować.

 

Pamiętajcie o zabawach ruchowych. Możecie wykorzystać wcześniej poznaną piosenkę „Stary Donald”, która łączy ruch i  ćwiczenia dźwiękonaśladowcze. Chętni mogą wypełnić karty pracy. Natomiast na  stronie: https://www.youtube.com/watch?v=ASRjdYUVs_M dzieci mogą obejrzeć filmik pod tytułem: „Skąd się biorą dziury w serze?”

Data dodania: 2020-04-02 19:13:53
Data edycji: 2020-04-02 19:44:45
Ilość wyświetleń: 283
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej