„WIOSNA NA PARAPECIE”

Z uwagi na zawieszenie działań dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych w placówkach oświatowych najbliższe dni dzieci spędzą w domach. Podczas marcowych zajęć w przedszkolu zaplanowano w naszej grupie organizację „zielonego kącika” w naszej sali. Przedwiośnie jest okresem, kiedy to rozmawiamy o budzącej się do życia przyrodzie, obserwujemy zmiany jakie zachodzą w środowisku przyrodniczym. Jest to czas kiedy dzieci poprzez własne działania i obserwacje poznają potrzeby roślin i etapy ich rozwoju. W przypadku niektórych hodowli uwieńczeniem jest degustacja. Jest to również okazja do rozmowy na temat zdrowego odżywiania. Proponuję założyć taki kącik w domu. Nie wymaga to dużo pracy, a z pewnością sprawi Państwu i dzieciom radość.  Dzieci dodatkowo mogą założyć „Dzienniczki obserwacji”, gdzie każdego dnia będą zaznaczać obserwowane zmiany za pomocą rysunków. Po powrocie do przedszkola będą mogły (ale nie muszą) pochwalić się efektami swojej pracy.

Najbardziej znane propozycje to: hodowla fasoli, zasadzenia cebulek, wysiania rzeżuchy.

Data dodania: 2020-03-15 17:41:24
Data edycji: 2020-03-15 17:51:25