Wiosenne drzewo - 07.04.2021

Dzień dobry!!!

Dzisiaj zapraszamy Was, Rodzice i Maluchy na spacer wśród drzew. Zwróćcie kochani Rodzice uwagę dzieci na pąki, na drzewach. Przyjrzyjcie im się uważnie, gdyż po powrocie do domu właśnie takimi wiosennymi drzewami będziemy się zajmować.

Prosimy o przygotowanie do zajeć: rolka po papierze toaletowym (może być więcej), brązowa i zielona farba, pędzel, blok techniczny, nożyczki

Temat: Wiosenne drzewo.

1.

Na początku naszej plastycznej pracy, poproście Rodzice swoje Pociechy, abyście razem sprawdzili czy macie wszystkie rzeczy potrzebne do wykonania naszego drzewa. Niech posłuży do tego zdjęcie poniżej. A następnie kolejno wykonajcie drzewko:

• najpierw pomalujcie pędzlem pień drzewa na brązowo lub jeśli macie ochotę na inną technikę to proszę bardzo ( np. platelina, krepa) i odstawcie go na chwilę do wyschnięcia,
  • następnie Rodzic wycina z bloku technicznego, koło o średnicy ok. 13  cm,
  • dziecko wspólnie z Rodzicem malują paluszkiem konary drzew,
  • dalej odciskając opuszkę palca w zielonej farbce, maluje pąki na drzewach,
  • na końcu Rodzic nacina pień drzewa, aby móc wsunąć koronę drzewa w pień.

Drzewo gotowe!!! Jeśli dzieci będą miały ochotę, możecie wykonać więcej takich drzew. Proponujemy, aby teraz ustawić swoje drzewo na przygotowaną wczoraj trawę. Tym sposobem stworzyliście swoją wiosenną makietę!

Zachęcamy również do wzbogacania pracy o zaobserwowane zmiany w przyrodzie: dołączyć kwiaty np. z kuleczek krepy, dokleić większe zielone liście itd. Ciekawość przyrodniczą najlepiej rozbudzać w dziecku od samego początku, a już jej obserwacja pomoże w kształtowaniu szacunku do zieleni.

2.

Po pracy zapraszamy na taniec z zieloną chustą. Rozrusza Maluchy po pracy manualnej oraz pozwoli wykazać się kreatywnością, a miejmy nadzieję, że przede wszystkim ucieszy!

Piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=jdLlJHuQeNI

Pozdrawiamy serdecznie! Do jutra!

Źródła:

storczyk2.flog.pl