WAKACYJNA PODRÓŻ

Dzień dobry drogie dzieci, witam Was serdecznie w piątek 19 czerwca : )

Temat na dziś: Wakacyjna podróż - ćwiczenia logopedyczne.

Cele: usprawnianie narządów mowy - języka, warg i żuchwy.

Środki dydaktyczne: opowiadanie oraz lusterko.

Przebieg zajęcia:

Rodzic siada z dzeckiem przed lustrem, czyta opwiadanie i demonstruje ćwiczenia logopedyczne, a następnie razem z dzieckiem powtarzają je po kilka razy.

Język wyruszył na wakacje. Wsiadł do samochodu i mocno kręcił kierownicą ( rysujemy językiem koła po dolnej i górnej wardze). Zaczął padać deszcz, więc włączył wycieraczki ( poruszamy językiem od jednego do drugiego kącika ust). Kiedy wyszło słońce , wysiadł z samochodu i przesiadł się do balonu, którym poleciał wysoko do góry ( przesuwamy język za górne zęby po wałku dziąsłowym).Ponieważ wiał dość silny wiatr, balon raz unosił się wysoko do góry, a raz opadał na ziemię ( poruszamy językiem raz po górnych zębach , raz po dolnych). Język z zaciekawieniem przyglądał się jak po niebie płyną pięknie białe chmurki ( przesuwamy językiem po podniebieniu od zębów w strnę gardła). Postanowił wylądować na ziemi i zwiedzić okolicę na rowerze ( rysujemy językiem koła między zębami, a wargami), ale kiedy jechał musiał często dzwonić dzwonkiem ( mówimy: dzyń, dzyń, dzyń). Z radosnym uśmiechem wrócił z wakacji do swojego domu ( uśmiechamy się szeroko).

Po ćwiczeniach logopedycznych zapraszam na zabawę ruchową:

Prosimy, aby dziecko naśladowało pojazdy:

• Wyruszamy z domu na wakacje samochodem: dziecko biega naśladując rękami kręcenie kierownicą.
  • Zostawiamy samochód na parkingu i wsiadamy do samolotu: samolot startuje - dzieci kucają, unosi się - biegają z rozłożonymi rękami, ląduje - znowu kucają.
  • Wsiadają do pociągu - tworzymy z dzieckiem pociąg i jedziemy naśladując jego odgłosy: ciuch, ciuch, ciuch...
  • Dojechaliśmy nad piękne jezioro i wsiadamy do kajaka - siadamy na dywanie i rękami naśladujemy wiosłowanie.
  • Jeśli dziecko ma ochotę jeszcze się bawić proponujemy mu drogę powrotną.

Miłej zabawy i udanego weekendu : )

Data dodania: 2020-06-18 20:36:41
Data edycji: 2020-06-18 21:17:53