Ubieramy się na jesienny spacer - 18.11.2020

Witajcie Krasnoludki!

Dzisiaj na zajęciach odwiedzi nas MIŚ, miś który ma kłopot. Pomożemy mu go rozwiązać? No to zaczynajmy!

Prosimy o przygotowanie do zajęć: przytulankę misia lub innego ulubionego pluszaka, różne parasolki, ubrania przeciwdeszczowe dziecka.

Temat: Ubieramy się na jesienny spacer.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Jesienna garderoba misia - zabawa z misiem.

Zabawa polega na dobraniu odpowiedniej odzieży do jesiennej, deszczowej pogody. Rodzic przynosi dziecku zakłopotanego misia, który wita się z nim i prosi o radę, co ma kupić na deszczową pogodę, aby było mu ciepło w uszy, szyję i łapki, a także co ubrać, aby móc chodzić po kałużach i co mieć nad głową, aby nie pomoczyć ubrań. Przed dokonaniem zakupu prosi dziecko, by pozwoliło mu przymierzyć należące do niego ubrania.

Przed rozpoczęciem zabawy przygotuj proszę Rodzicu wymienione na wstępie części ubrania i parasol. Podczas zakładania poszczególnych części garderoby miś zwraca się z pytaniem do dziecka, jak się one nazywają. Dziecko odpowiada misiowi, który po przymierzeniu ubrań, stwierdza że są one na niego za duże i będzie musiał iść do sklepu, gdzie na pewno znajdzie coś dla siebie. Na zakończenie miś dziękuje dziecku, że nauczyło go nazw różnych części stroju na deszczową pogodę.

2. "Chrońmy się przed deszczem" - zabawa ruchowa.

Rozłóżcie proszę Państwo w pokoju kilka parasoli. Zabierzcie dziecko na spacer między nimi. Dziecko chodząc powtarza słowa: pada, pada, pada, a rodzic: kapie, kapie, kapie. Na hasło rodzica "Ulewa", rodzice i dziecko chowają się pod parasol. Podczas powtórzenia zabawy, teraz dziecko mówi: kapie, kapie, kapie, a rodzic: pada, pada, pada.

3. Spacer.

Rodzice, jesli macie ochotę wybierzcie się z dzieckiem na spacer poprzedzony próbami samodzielnego ubierania się. Samodzielne zakładanie odzieży przez dziecko buduje w nim poczucie własnej wartości. To właśnie wtedy, uczy się że może dużo zrobić samo, tylko potrzeba na to czasu i wsparcia rodzica.

Dzieciom życzymy powodzenia i miłej zabawy z Wami, kochani Rodzice!

Źródła:

Data dodania: 2020-11-17 12:18:13