Środa 31.03.2021

Temat dnia: „Zajączki wielkanocne”

Dziecko:

• poprawnie wykonuje zadania,
  • określa położenie zajączka.

1. Zagadki wielkanocne:
  • Jak nazywają się skorupki jajek, co w Wielkanoc się przydają? (wydmuszki)
  • Kurka je zniosła, mama do domu przyniosła. Potem ugotowała i dzieciom głodnym dała. Co to? (jajka)
  • Zgodnie ze starym, wielkanocnym zwyczajem słodkie prezenty dzieciom rozdaje. Kto? (zajączek)
  • Po podwórku raźno człapie i pazurem w ziemi drapie. Kto to? (kura)
  • W święta zwykle biały na stole leży, na nim srebrne sztućce i piękne talerze. Co to? (obrus)
  • Jest zawsze jeden w całym kurniku. O świcie pieje kukuryku! Co to? (kogut)
  • Pleciony ze słomy albo z wikliny. W święta do kościoła go zanosimy. Co to? (koszyczek wielkanocny)
  1. Karta pracy, cz. 3, nr 59.
  • Mówcie rymowankę i rysujcie po śladach jajek. Potem mówcie rymowankę i samodzielnie rysujcie kontury jajek. Pokolorujcie rysunki.
  • Przeczytajcie tekst razem z rodzicem. Zilustrujcie przeczytane zdania.

1. W załączniku do pobrania zadania matematyczne o tematyce wiosenno - wielkanocnej.
  2. Na koniec zaproszenie do wielkanocnej matematycznej zabawy:

Rodzice chowają, dzieci szukają!

Pozwólcie najmłodszym zamienić się w detektywów, poszukujących dobrze schowanych zajączków. Przygotujcie wycięte z papieru zajączki lub wykorzystajcie swoje domowe dekoracje. Następnie wybierzcie miejsce ,,startu” poszukiwań i dajcie dziecku instrukcje np: dwa kroki w prawo, trzy kroki do przodu, dwa do tyłu, jeden krok w lewo itp. Taka zabawa dostarcza dużo radości, ale też rozwija orientację w przestrzeni i utrwala stronę prawą oraz lewą.

Drodzy Rodzice pamiętajcie, że sprawicie dzieciom wielką radość, kiedy zamienicie się z dziećmi rolami

i to one będą Was kierować w wybrane miejsce :)

Życzymy miłej zabawy!

Chętnych i odważnych zapraszamy do przesłania zdjęć wykonanych zadań lub innych świątecznych przygotowań.

Inspiracje plastycznych zbaw wielkanocnych dla chętnych:

Źródło zdjeć: pixabay.com

Data dodania: 2021-03-30 22:21:12