ROŚLINY WIOSNĄ

WITAMY WAS, WITAMY WAS NA ZABAWĘ NADSZEDŁ CZAS. JESTEŚCIE  WY, JESTEŚMY MY  RAZ, DWA, TRZY.

Wiecie już kochane dzieci, że wiosenne słońce świeci, że świat piękny dookoła i kolorów już nie chowa. Wiecie też kochane dzieci, jak kwiatuszki wyglądają, lecz nie wiecie jak te kwiatki sobie wyrastają.

To do dzieła ! Nie czekajmy ! Zaczynajmy ! Niech ten tydzień Wam pokaże, jak dbać o nie każdy może.

Historyjka obrazkowa "MAŁA CEBULKA JASIA" - o tym jak cebulka wsadzona w ziemię zmieniła się w kwiat (tulipan). Dzieci spróbujcie wspólnie z rodzicami opowiedzieć naszą historyjkę o cebulce - co dzieje się na obrazkach?, co dzieje się z cebulką? (historyjka obrazkowa na zdjęciach poniżej)

Czego potrzebują rośliny? - określenie, co jest potrzebne roślinom do wzrostu.

Kochane KRASNOLUDKI czy podobała się wam historyjka obrazkowa? Czy już wiecie co się stało z cebulką? Na pewno bardzo dobrze poradziliście sobie z tym zadaniem. Przypomnijmy sobie teraz CO JEST POTRZEBNE ROŚLINOM ŻEBY MOGŁY ROSNĄĆ: ZIEMIA (gleba), SŁOŃCE, DESZCZ, a w naszej historyjce obrazkowej WODA Z KONEWKI. (zdjęcia poniżej)

Zabawa ruchowo - naśladowcza "Czego potrzebują rośliny?" - dziecko spaceruje, próbuje tańczyć w rytm muzyki (muzyka dowolna) pomiędzy rozłożonymi obrazkami. Na przerwę w muzyce zatrzymuje się przy jednym z obrazków: SŁOŃCE - podnosimy ręce wysoko do góry i wkręcamy tzw. żarówki, CHMURKA Z KROPLAMI - siadamy na dywanie i uderzamy palcami (obie dłonie) naśladujemy krople deszczu, KONEWKA - pokazujemy ruchem podlewanie roślin, ZIEMIA (gleba) - kucamy i wsadzamy cebulkę.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY !

Data dodania: 2020-03-30 10:53:19
Data edycji: 2020-03-30 11:18:22