RELIGIA #zostań w domu i się módl

RELIGIA          #zostań w domu i się módl

Przeżywamy Wielki Post – Droga Krzyżowa

Droga krzyżowa to nabożeństwo, które odprawia się  w Wielkim Poście, w piątek, w dniu, w którym Pan Jezus umarł na krzyżu. Nabożeństwo to polega na rozważaniu cierpienia Zbawiciela od momentu skazania Go na śmierć przez Poncjusza Piłata, przez Jego wędrówkę na Golgotę z krzyżem na ramionach, aż do złożenia w grobie po ukrzyżowaniu.
Droga Krzyżowa liczy czternaście stacji. Są one umieszczone w każdym kościele na ścianach w postaci obrazów lub rzeźb.
Odprawiając nabożeństwo przechodzi się od jednej stacji do drugiej, przy każdej rozważając przez chwilę wydarzenie z męki Pana Jezusa, które zostało na niej przedstawione.
Uwaga! Nabożeństwo to można odprawiać także samemu w domu – wtedy bez przechodzenia od stacji do stacji. Jest to rodzaj pięknej modlitwy dla uczczenia męki i śmierci Pana Jezusa.

„Dzieci pomagają Panu Jezusowi”

Idzie Pan Jezus, krzyż ciężki niesie. Kto Mu pomoże? Ależ my przecie!
I chociaż słabe są nasze ręce, serca kochają Go coraz goręcej!
Pomóc możemy Zbawcy naszemu, gdy pomagamy bratu swojemu!
Kiedy słuchamy taty i mamy, gdy jesteśmy w domu, w gry wspólnie gramy. Gdy przebaczamy i przepraszamy, Zbawicielowi nieść krzyż pomagamy!

P.S. Jutro rozważania drogi krzyżowej do odprawienia w domu. Buziaki!!!

Data dodania: 2020-03-23 19:33:47
Data edycji: 2020-03-23 19:40:22