PO CO HODUJEMY ZWIERZĘTA? (23.04.2020r.)

PO CO HODUJEMY ZWIERZĘTA?

23.04.20202r.

Wiosna na Wsi IV

Dzień Dobry! Dzisiaj dowiemy się gdzie mieszkają zwierzęta w gospodarstwie oraz postraramy się wspólnie odpowiedziec na pytanie, po co ludzie hodują zwierzęta?

Posłuchajcie piosenki „Co nam dają zwierzęta”:

Czy potraficie wymienić zwierzęta, o których mowa w piosence? Co otrzymujemy od każdego z nich? (ilustracje w załączniku na dole strony).

Zabawa dydaktyczna – Gdzie mieszkają zwierzęta? (ilustracje w załączniku na dole strony):

Rodzic pokazuje dziecku obrazki domów, w których mieszkają zwierzęta. Dziecko wspólnie z rodzicem nazywa pokazany dom i określa, kto w nim mieszka.

(stajnia – koń; obora – krowa; kurnik – kura, kogut; chlew - świnki).

KARTY PRACY:

Karty Pracy cz.4 str. 8 i 9.

DLA CHĘTNYCH:

GDZIE JA MIESZKAM?”- Nauka zwierząt gospodarstwa, nazwy ich domów, odgłosy – bajka edukacyjna dla dzieci:

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

Zaprojektuj banknot:

• Rodzic prezentuje dziecku banknoty i monety. Można posłużyć się książką Nowe Przygody Olka i Ady Karty Pracy Litery i Liczby cz. 2 str. 50 (najdują się tam ilustracje przedstawiające monety oraz banknot) lub ilustracją znajdują się poniżej.

UWAGA

Jeżeli prezentujemy dziecku rzeczywiste monety i banknoty, to dokonujemy pokazu w rękawiczkach!

Do zabawy używamy zdezynfekowanych monet!

• Dziecko otrzymuje arkusz papieru w formacie zbliżonym do banknotu. Ma za zadanie zaprojektować swój własny. Rodzic przypomina, że banknoty mają dwie strony. Z jednej strony znajduje się wizerunek osoby, a z drugiej – przedmioty, budowle związane z jej życiem, czasami, w których żyła. Prosi również, aby na każdym banknocie znalazło się jego oznaczenie cyfrowe, czyli wartość. Może to będzie banknot babci, a może pani z przedszkola, albo naszego misia Śnieżka? Każdy pomysł będzie dobry!

(Wyjaśniamy dziecku, że pieniądze w Polsce może emitować jedynie Narodowy Bank Polski. Tworzenie banknotów zleca on Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, a monet – Mennicy Polskiej. Powstają w niej również monety okolicznościowe oraz kolekcjonerskie).

Źródło ilustracji: Karty Pracy, Kolorowy start z plusem cz.4, s.48, wyd. Mac

Miłego dnia! Do jutra!