PISANKI - jajka kolorowe

WIDZISZ JAJKO ? JAKIE JEST ? CZY JEST DUŻE ? CZY JEST MAŁE ? MOŻE NAWET TAKIE SAME ?

Przygotujcie rodzice jajka różnej wielkości (zdjęcia poniżej). Zadaniem dzieci jest obejrzenie przygotowanych jaj i opowiedzenie w sposób swobodny ich wyglądu. Następnie poproście swoje dzieci, aby wskazały, które jajko jest DUŻE, które  MAŁE, a które są TAKIEJ SAMEJ WIELKOŚCI.

WIELKANOC JUŻ TUŻ, TUŻ  dlatego zapraszamy Was dzisiaj do wykonania KOLOROWEJ PISANKI KRASNOLUDKA ! Kochani oto kilka propozycji na wspólne ozdabianie  jajek ze swoimi rodzicami.

Materiały i przybory: jajka ugotowane, kaszka manna, kasza jaglana, papierowe serwetki wielkanocne, farby plakatowe, bibuła kolorowa, nożyczki, klej magiczny, rolki po papierze, waciki do uszu, pędzelek, brokat  (zdjęcia poniżej)

Nasze pomysły dla Was przygotowane to ozdabianie jajka mokrymi i suchymi kompozycjami.

I sposób to : naniesienie kleju na jajko, a później toczenie jajka w kaszce lub w kaszy jaglanej tak, by przykleiła się do niego kaszka.

II sposób to : wyklejanie jajka serwetkami o wzorach związanych ze świętami wielkanocnymi. Każdy skrawek papieru dziecko moczy w wodzie i przykleja do jajka.

III sposób to : ozdabianie farbami plakatowymi w sposób dowolny za pomocą potyczka.

Kochane KRASNOLUDKI aby umilić  Wam czas podczas ozdabiania jajek proponujemy piosenkę o KOLOROWYCH PISANKACH https://www.youtube.com/watch?v=HhkpcqoWoA8

ŻYCZYMY MIŁEGO OZDABIANIA !

Data dodania: 2020-04-08 11:33:09
Data edycji: 2020-04-08 12:02:17