PISANKI - JAJKA KOLOROWE

WIDZISZ JAJKO, JAKIE JEST? CZY JEST DUŻE? CZY JEST MAŁE? MOŻE NAWET TAKIE SAME?

Przygotujcie rodzice jajka różnej wielkości (zdjęcia poniżej). Zadaniem dzieci jest obejrzenie przygotowanych jaj i opowiedzenie w sposób swobodny ich wyglądu. Następnie poproście swoje dzieci, aby wskazały, które jajko jest duże, które małe, a które są takiej samej wielkości.

WIELKANOC JUŻ TUŻ TUŻ dlatego zapraszamy Was dzisiaj do wykonania kolorowej pisanki Krasnoludka. Kochani oto kilka propozycji na wspólne ozdabianie jajek ze swoimi rodzicami.

Materiały i przyboryjajka ugotowane, kaszka manna, kasz jaglana, papierowe serwetkiwielkanocne, farby plakatowe, bibuła kolorowa, nożyczki, klej magiczny,rolki po papierze, patyczki do uszu,pędzelek, brokat.

Przygotowane dla Was pomysły to ozdabianie jajka mokrymi i suchymi kompozycjami.

Sposób I to: naniesienie kleju na jajko, a później toczenie jajka w kaszce lub w kaszy jaglanej tak, by przykleiła się do niego kaszka.

Sposób II to: wyklejanie jajka serwetkami o wzorach związanych ze świętami wielkanocnymi. Kazdy skrawek papieru dziecko moczy w wodzie i przykleja do jajka.

Sposob III to: ozdabianie farbami plakatowymi w sposób dowolny za pomocą patyczka.

KOCHANE KRASNOLUDKI aby umilić Wam czas podczas ozdabiania jajek proponujemy piosenkę o KOLOROWYCH PISANKACH https://www.youtube.com/watch?v=OTPObfVuHCY&t=44s

Data dodania: 2021-03-31 22:04:11
Data edycji: 2021-04-15 16:13:44