PIES

Ma duże cztery łapy i czasami bywa kudłaty. Chodzi po podwórku i szczeka to największy przyjaciel człowieka. Co to za zwierzę, czy już wiesz ? To oczywiście jest PIES.

Historyjka obrazkowa "Psia rodzina" - na podstawie przygotowanych przez nas obrazków opowiedzcie Rodzice  swoim dzieciom o wyglądzie psa, czym się żywi i gdzie mieszka ( zdjęcia poniżej).

Zabawa paluszkowa "Pieski" - Wszystkie  pieski spały (zaciskamy maluchowi piąstki lub pokazujemy swoje) Pierwszy obudził się ten mały (otwieramy mały paluszek) Mały obudził średniego, który spał obak niego (otwieramy drugi paluszek). Gdy średni już nie spał, to duży też przestał (otwieramy trzeci palec). Trzy pieski się bawiły, czwartego obudziły (otwieramy czwarty paluszek). Cztery pieski szczekały, piątemu spać nie dały (otwieramy kciuk i machamy całą dłonią).

W oparciu o podany wierszyk pobawcie się Rodzice  z dzieckiem. Zabawy paluszkowe dość często są przez nas wykorzystywane z uwagi na potrzebę ćwiczenia z zakresu motoryki małej i dużej. Dziś poprzez zabawę paluszkową "Pieski" ćwiczymy małą motorykę. Dziecko doskanali poszczególne czynności ruchowe, wyrabia zwinność swoich palców.

Zabawa plastyczna "Piesek"gniotek - do wykonanie gniotka potrzebne nam będą: balon, ryż, lejek, łyżeczka do nasypywania ryżu, pisaki permanentne, nożyczki, taśma klejąca, kartka (brązowa).

Wykonanie naszego pieska gniotka zobaczycie Państwo  krok po kroku na poniższych zdjęciach. Taki piesek jest dla dziecka ciekawą zabawką, a przy okazji ugniatanie go bardzo odstresowuje i powoduje lepszy nastrój.

Miłej zabawy Krasnoludki !

Data dodania: 2020-05-13 06:31:54
Data edycji: 2020-05-13 07:05:01