Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE ŚWIATA (06.05.2020r.)

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE ŚWIATA  (06.05.2020r.)

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCE ŚWIATA

(06.05.2020r.)

Moja miejscowość, mój region III

 

 

DZIEŃ DOBRY!

 

1. Zadanie pierwsze na dziś:

Oglądanie herbu miejscowości, z której pochodzi dziecko/ w której znajduje sie nasze przedszkole. Wyjaśnianie znaczenia herbu.

Rodzic zwraca uwagę dzieciom, z jakich elementów składa się herb, wyjaśnia, co one oznaczają.

 

 

Herb Czarnkowa – miejski wzór herbu przedstawia w polu czerwonym związaną srebrną chustę (nałęczkę). Tarcza herbowa opasana jest złotą bordiurą*. Nad tarczą widnieje złota corona muralism (złota korona w kształcie murów).

 

* Bordiura (fr. bordure, obramowanie) – w ogólnym rozumieniu jest to dekoracyjne obramowanie tkaniny, płaskorzeźby, kompozycji malarskiej lub graficznej, w formie pasa z ornamentem roślinnym lub geometrycznym, niekiedy z motywami figuralnymi.

 

(Źródło: https://pl.wikipedia.org/)

 

 

 

2. Wykonanie pracy plastycznej – Karta Pracy, cz. 4, s. 24:

Oglądanie herbów różnych miast. Rysowanie herbu miejscowości, w której mieszka dziecko albo jego wmyślenie (jeżeli miejscowość nie ma herbu).

Rysowanie po śladzie drogi Ady i taty do domu.

 

Karta pracy, cz. 4, s. 25:

Rysowanie po liniach od obrazków dzieci do zdjęć miejscowości, w których mieszkają. Rysowanie po śladzie drogi babci i dziadka do domu.

 

 

 

3. Zabawa Kolorowe klocki – rozwijająca koordynację słuchowo-ruchową:

Dziecko maszeruje (przy akompaniamencie piosenki „Najpiękniejsze miejsce świata”: https://www.youtube.com/watch?v=31iMeePXKM8) między klockami rozłożonymi na środku pokoju, w rytm nagrania muzyki. Na sygnał dziecko zajmuje miejsce obok najbliżej leżących klocków. Wykonuje ruchy i wraca do marszu:

  • jedno klaśnięcie – unosi klocek w górę, przechodzi do lekkiego rozkroku, pozostaje przez chwilę w bezruchu, powoli wraca do pozycji wyjściowej i odkłada klocek na podłogę.

 

  • dwa klaśnięcia – powoli unosi klocek nad głowę, wykonuje obrót wokół siebie, po czym powoli go opuszcza z równoczesnymi obrotami, przechodzi do przysiadu, odkłada klocek.

 

  • trzy klaśnięcia – unosi klocek nad głowę, przechodzi do rozkroku, wykonuje skłon w lewą stronę, następnie w prawą stronę – skłony wykonuje w tempie wolnym i umiarkowanym.

 

 

 

Źródło ilustracji:

Herb/ilustracja główna: https://heraldicall.com/herb/herb-czarnkowa/

 

 

DO ZOBACZENIA JUTRO! MIŁEGO DNIA!

 

Data dodania: 2020-05-05 22:04:50
Data edycji: 2020-05-06 11:37:56
Ilość wyświetleń: 81
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button