Moja wiosenna roślinka - piątek 09.04.2021

Dzień dobry!

Wczoraj poznaliśmy pracę ogrodnika, a dziś sami będziemy ogrodnikami! Zapraszamy Was do posadzenia własnej roślinki.

Kochani Rodzice, w zależności od Waszych możliwości, zachęcamy do zabawy w ogrodzie lub na balkonie ( posadzenie rośliny w doniczce). Celem jest zarówno posadzenie rośliny, a także zabawa sensoryczna!

Prosimy o przygotowanie: sadzonka rośliny/nasiona/cebulę, etykiet narzędzi ogrodniczych (wczorajsze),  doniczki w przypadku pracy na balkonie

Temat: Moja wiosenna roślinka.

1.

W pierwszej kolejności poprosimy Państwa, abyście wspólnie z dzieckiem przygotowali wszystkie potrzebne narzędzia (można posłużyć się wybranymi etykietami) i sadzonkę. Następnie wspólnie zasadzili roślinkę. Jest to okazja, aby spokojnie opowiedzieć dziecku co trzeba po kolei wykonać, aby roślina wyrosła i jak ją należy pielęgnować.

Dzieci miały okazję sadzić rośliny w dniu wiosny w przedszkolu, jednak aktualnie są pozbawione opieki nad nimi. Tutaj będą miały prywatnego wiosennego przyjaciela. To dobry sposób do uczenia odpowiedzialności i systematyczności. Przypominajcie regularnie Rodzice o podlewaniu roślinki, a sami zobaczycie, że wkrótce Maluch sam będzie pilnował tego obowiązku.

2.

A teraz czas na największą radość dla dzieci! Zabawa ziemią ogrodową! Kochani Rodzice, proszę nie rezygnujcie z tej zabawy. Pamiętajcie, im brudniejsze dziecko, tym szczęśliwsze! Zabawa sensoryczna pozwala doświadczać dziecku bodźców stymulujących jego zmysły oraz poszerzać świat doznań, co jest szalenie ważne dla dzieci w wieku rozwojowym naszych Krasnoludków.

Proszę włóżcie w pojemnik trochę ziemi i pozwólcie dziecku się bawić, być kreatywnym! Później możecie podać  konewkę z odrobiną wody, kamyki zebrane w ogrodzie, patyczki...

Życzymy miłej zabawy i udanego weekendu!

Źródła:

Data dodania: 2021-04-07 23:31:35