KWIATEK

TULIPANY, STAKROTKI I BRATKI TO NASZE ULUBIONE KWIATKI. SĄ PIĘKNE I KOLOROWE, JEDNAK Z CZEGO SĄ ZROBIONE? JA TULIPAN WAM PODPOWIEM ! CEBULKA, KORZEŃ, ŁODYGA, LIŚĆ I KWIAT TO BUDOWA KAŻDEGO Z NAS.

Rymowany wierszyk E.M.Skorek pt."Kwiatek" (zdjęcie poniżej) - Kochane KRASNOLUDKI przeczytajcie wspólnie z rodzicami wierszyk i spróbujcie go razem narysować. Miłego rysowania.

Historyjka obrazkowa "CZERWONY TULIPAN" - dziecko kolejno po obrazkach dowiaduje się o budowie kwiatka. Proponujemy, byście Rodzice opowiedzieli dziecku historyjkę na podstawie obrazków (zdjęcia poniżej). Dzięki temu wasza pociecha przypatrywać się będzie, jak powstaje krok po kroku kwiat. MIŁEJ ZABAWY !

Zabawa orientacyjno - porządkowa "Cebulka w doniczce" - rozkładamy na podłodze kolorowe kartki (doniczki). Dzieci chodzą na palcach, następnie na piętach. Na hasło cebulki do doniczki dzieci siadają na kolorowej kartce.

Zapraszamy do wspólnej zabawy !

Data dodania: 2020-04-01 11:03:31
Data edycji: 2020-04-01 11:46:58