KOLOR ŻÓŁTY

Zielony, czerwony to są kolory, które znacie doskonale dziś jest środa, więc zapraszamy by poznać kolor nowy, nieznany.

Zabawa (eksperyment z wodą) - najlepszym sposobem by zaspokoić ciekawość dziecka są zabawy badawcze. My dzisiaj przygotowałyśmy dla Was kochane dzieci zabawę w eksperymentowanie. Potrzebne nam będą: czysta woda, dwa przezroczyste naczynia, żółta farba, żółta krepa, nożyczki, pędzelek. Zabawa polega na zabarwieniu wody w jednym naczyniu farbą, a w drugim krepą (zdjęcia poniżej). To do dzieła ! Poczarujmy ! Czary mary , czary mary i już żółty kolor mamy. To zadanie pozwala dziecku zaobserwować jak woda zmienia swoją barwę.

Banan jest taki i cytryna też. Jaki to kolor ? Pewnie już wiesz.

Zabawa "Co ma kolor żółty?". Rodzice pokażcie dziecku cytrynę i banana oraz dwa obrazki przedstawiające te owoce. Następnie zadaniem dziecka jest dopasowanie prawdziwych owoców do odpowiedniego obrazka (zdjęcia poniżej). Przypomnijcie rodzice dziecku o kolorze  owoców, bo jak pamiętamy to żółty jest kolorem dzisiejszego dnia.

Zabawa "Posmakuj owoce"- zabawa polega na spróbowaniu i powąchaniu przez dziecko poznanych owoców i określenie ich cech za pomocą wechu , smaku, dotyku, wzroku. Dziecko może być trudno określić cechy, więc spróbujcie zrobić to razem podczas wspólnego jedzenia, wąchania i dotykania.

MIŁEJ ZABAWY !

Data dodania: 2020-04-29 08:54:29