Jak się bawić z dziećmi w domu w okresie kwarantanny?

Drodzy Rodzice!

Od jutra, tj.23.03.2020 zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdziecie Państwo przykłady zabaw, umożliwiające realizowanie podstawy programowej wychowania przedszkolnego. W tym ciężkim dla wszystkich czasie, Wy, Rodzice, doskonale spełniacie się w swej roli, jesteści kreatywni, zaradni, pomysłowi i stwarzacie doskonałe warunki rozwoju dzieci. Dlatego nie martwimy się o nasze przedszkolaki - widzimy z przesyłanych przez Państwa zdjęć, że dzieci są szczęśliwe, zajęte zabawą, a przecież wszyscy wiemy, że to najefektywniejsza czynność w rozwoju umysłowym dziecka. Z uwagi na zaistniałą sytuację zwracamy się do Państwa z prośbą, byście, w miarę możliwości wsparli nas w realizacji zadań, wynikających z naszych planów pracy. Jest to propozycja dla osób chętnych, absolutnie nie wymagamy tzw. "odrabiania lekcji". To nie są lekcje, ani zadania domowe! To PROPOZYCJE zabaw, które MOŻECIE Państwo wykorzystać. Zdajemy sobie sprawę, że nie musicie mieć w domu sprzętu, takiego jak drukarka czy skaner. Umówmy się, że te podsyłane przez nas pomysły będziecie Państwo modyfikować stosownie do własnych warunków. Jeśli nie można wydrukować, proszę posłużyć się książeczką, gazetą, czy ilustracją w zasobach Internetowych. Jeśli jest karta pracy do druku, a nie macie możliwości wydrukowania jej, to spokojnie można ją ominąć, lub, jak ktoś chce, przerysować odręcznie na kartce. Te nasze propozycje potraktujcie jako szkielet do organizowania pracy w domu. Kazdego dnia podamy Państwu cele, jakie chcielibyśmy osiągnąć, byście wiedzieli na co zwracać uwagę przy modyfikowaniu zabawy w domu. I rzeczywiście traktujmy to jako zabawę, a nie zadanie do wykonania. Jeśli pojawi się karta pracy, bardzo ważne, aby dziecko wykonalo ją samodzielnie. Karta taka pojawia się na koniec zabawy i jest podsumowaniem, które potrafi Wam oszacować, na ile dziecko przyswoiło sobie temat. Wszystkie wytwory plastyczne i wspomniane karty pracy prosimy odkładać do osobnej teczki, którą dzieci przyniosą do przedszkola, gdy nasz świat wróci do równowagi. Dla dzieci to też motywacja do działania, gdy będą wiedziały, że swoje prace pokażą paniom z przedszkola. Zanim jednak Państwo zaprosicie dzieci do zabawy, warto najpierw zapoznać się z jej propozycją i zorganizować jej przebieg - przygotować ewentualne pomoce czy przybory. I bawcie się razem z dziećmi :-)

Trzymajcie się wszyscy zdrowo i do szybkiego zobaczenia w przedszkolu!

Data dodania: 2020-03-22 16:53:51
Data edycji: 2020-03-22 23:19:43