Witajcie Krasnoludki w tym pięknym dniu :)

Temat dnia: Dzień Dziecka.

Cele : pogłębianie więzi rodzica z dzieckiem.

Dzisiaj jest święto wszystkich dzieci - Dzień Dziecka, więc już spieszę z życzeniami:

" Idzie misio... Idzie słonik

Idzie lalka...  Idzie konik...

Idą wszyscy z balonami i pięknymi życzeniami.

A dla kogo?  A dla dzieci, które są na caaałym świecie!"

Życzę Wam kochane Krasnoludki, aby ten dzień był słoneczny i kolorowy i żebyście spędzili go miło i wesoło razem ze swoimi rodzicami.

A oto propozycje zabaw dziecka z rodzicami:

• masażyk z wykorzystaniem wierszyka: " Przyszła myszka do braciszka ( opuszkami palców wykonujemy delikatne ruchy na plecach dziecka). Tu zajrzała, tam wskoczyła (lekko łaskoczemy dziecko za jednym i za drugim uchem). A na koniec tu się skryła ( wsuwamy palec za kołnierzyk).
  • przytulanie, gilgotanie, kołysanie,
  • pizza na pleckach dziecka: Rodzic naśladuje: ugnieć ciasto, nakłuj widelcem ( delikatne stukanie palcami po plecach dziecka), posmaruj oliwą ( glaskanie dłonią po plecach dziecka), posyp serem, upiecz i schrup ze smakiem :),
  • winda - stojąc podnieś dziecko na ręce, przytul, a następnie delikatnie spuść na dół, dziecko zjeżdża po ciele rodzica,
  • raczkowanie - pochodźcie na czworakach, chwytajcie się za stopy, przechodźcie nad sobą i pod sobą.

Zabawy z kocykiem:

• naleśnik - zwiń dziecko w kocyk i delikatnie turlaj je po podłodze,
  • kółka  i zygzaki - dziecko siedzi lub leży na kocyku, rodzic trzyma koc za dwa rogi i ciągnie go robiąc koła i zygzaki,
  • hamak - dziecko leży na kocyku, rodzice chwytają koc za rogi po obu stronach i kołyszą dziecko.

Myślę , że zabawa była wesoła i udana, a teraz czas na wspólny spacer. Nie zapomnijcie wstąpić do przedszkola po niespodzianki przygotowane z okazji Dnia Dziecka :)

Udanego, słonecznego i wesolego Dnia Dziecka :)

Data dodania: 2020-05-31 19:02:56
Data edycji: 2020-05-31 19:37:39