Drodzy Rodzice!

DRODZY RODZICE!

Rozpoczynamy „zerówkę” czyli roczne przygotowanie do szkoły. To ważny czas wspólnych zabaw wspomagających rozwój dzieci w celu osiągniecia przez nie gotowości szkolnej. Dwa słowa na ten temat.

Gotowość szkolna to osiągnięcie takiego poziomu rozwoju psychofizycznego, który umożliwia dziecku przystosowanie się do nauki w szkole i podjęcie różnorodnych obowiązków, jakie niesie ze sobą życie szkolne. To inaczej osiągnięcie takiego poziomu rozwoju (fizycznego, umysłowego, społecznego, emocjonalnego, motywacyjnego), który umożliwi dziecku zgodne współżycie i współdziałanie w grupie rówieśniczej, naukę czytania, pisania i liczenia oraz dostosowanie się do nowych obowiązków.

Gotowość szkolna zależy między innymi od wieku dziecka i indywidualnego tempa rozwoju psychofizycznego. Warto, aby rodzice wiedzieli o tym, że optymalne przygotowanie dziecka do podjęcia nauki w szkole zależy również od ich osobistego zaangażowania się w stworzenie dziecku warunków rozwoju, m.in. od czasu poświęcanego dziecku w domu oraz ich współpracy z przedszkolem. Aktywność rodziców przejawiająca się we wspólnym spędzaniu z dzieckiem czasu na rozmowach, grach planszowych, zabawie czy wspólnym czytaniu oraz rysowaniu, a także wspólnych spacerach i wycieczkach, ma duży wpływ na osiągnięcie gotowości szkolnej przez dziecko. Na pełną gotowość szkolną składają się: dojrzałość fizyczna, umysłowa, emocjonalno-społeczna, motywacyjna, zmysłowa.

Niestety nasze coroczne wrześniowe organizacyjne zebranie, w tym roku, nie odbędzie się. Chętnie podjęlibyśmy ten ważny temat podczas rozmowy. Niemniej co jakiś czas przekazywać będziemy Państwu inspiracje do wspólnych zabaw z dziećmi w domu związanych z przygotowaniem dziecka do nauki czytania - podobnych do tych w jakie bawimy się w przedszkolu. Na początku zachęcimy Państwa do zabaw rozwijających słuch fonematyczny.

Podczas pierwszego zebrania zawsze podejmowali Państwo decyzję, którzy rodzice pełnić będą role: przewodniczącego grupy, zastępcy przewodniczącego grupy (protokolanta) i skarbnika.  W związku z tym prosimy o kontakt osoby, które chciałby pełnić wyżej wymienione funkcje. W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim dotychczasowym członkom rady za poświęcony czas i zaangażowanie w „życie grupy i przedszkola”. Dziękujemy również mamie, która pomogła skoordynować zakup książek, które na czas dotarły do naszych dzieci.

Ponadto, jeśli mieliby Państwo jakiekolwiek pytania do nas zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Wychowawczynie grupy „Entliczki – pentliczki”   Pani Ewa i Pani Kamila

Data dodania: 2020-09-04 19:21:00