Domowe zabawy część 67

Czwartek – 25.06.2020r.

Temat dnia: Ahoj, przygodo!

Dzień dobry!

Dzisiaj dla Was mam trochę plastycznych oraz ruchowych inspiracji.

Ćwiczenia logopedyczne usprawniające narządy mowy – język, wargi, żuchwę:

Ćwiczenia możemy wykonać przed lustrem.

Rodzic demonstruje wykonanie ćwiczeń dziecku, powtarzając je kilkakrot­nie.

Język przyjechał na wakacje nad morze. Bardzo się zdziwił, gdyż po raz pierwszy w życiu je zobaczył (dzie­ci wysuwają wargi do przodu: oooo).

Nie spodziewał się, że jest takie duże (dzieci wysuwają język do góry, w stronę nosa, a potem do dołu, w stronę brody) i takie szerokie (dzieci przesuwają język od jednego do drugiego kącika ust).

Wskoczył do wody i przeskakiwał przez fale (dzieci przesuwają język od górnych do dolnych zębów).

Zobaczył wśród nich pływające rybki (dzieci wysuwają wargi mocno do przodu).

A potem poszedł grać w siatkówkę plażową (dzieci odbijają czubek języka w różnych miejscach od podniebienia).

Praca plastyczna – Moje wakacje:

Potrzebujemy: folie spożywczą, farby, pędzel, woda w kubeczku.

Rodzic rozciąga pomiędzy krzesełkiem lub stolikiem (odwróconymi do góry nogami) przezroczystą folię spożywczą. Można malować również na świeżym powietrzu (rozciągnąć folie między drzewa) lub zamiast foli wykorzystać kartkę z bloku.

Wykonanie:

Rodzic prosi dziecko, aby namalowało na foli swoje wymarzone wakacje. Czyli to w jaki sposób chciałoby ono spędzić wakacje.

Zabawy ruchowe przy muzyce:

A Ram Sam Sam – dziecko naśladuje przy muzyce prezentowane gesty:

Zabawa z kolorami – zadaniem dziecka jest odnalezienie u siebie w domu koloru podanego w piosence.

DO JUTRA!

Data dodania: 2020-06-24 23:29:39