DOMOWE ZABAWY CZĘŚĆ 10

Dzień dobry, drogie Jeżyki w czwartek. Dziś czas na gimnastykę zapraszam Was wraz z rodzicami oraz rodzeństwem na małą rozgrzewkę.

Tor przeszkód to jedna z ulubionych zabaw wszystkich dzieci. Ich aktywność może rozpocząć się już na etapie powstawania toru. Dzieci same decydują oczywiście pod nadzorem dorosłych) jaką formę przybierze. Do tworzenia domowego toru przeszkód można wykorzystać poduszki, koce, krzesła-taborety, piłki, liny (skakanki, gumy), hula hop, taśmę malarską, pachołki (zamiennie czapki czy kartoniki), podkładki, miski, do których można wsypać fasolę/groch/mąkę, a nawet wodę ciepłą i/lub zimną – przez co tor będzie stymulował sferę sensoryczną u dzieci.

Ćwiczenia, które będziecie wykonywać na torze przeszkód zależą tak naprawdę od Waszej kreatywności.

Poniżej podpowiedzi zadań, które można wykonać na torze:

• Skakanie (obunóż, jedno nóż, przez linię, po poduszkach),
  • Czołganie (pod kocem, pod liną, pod krzesłem),
  • Slalom między pachołkami,
  • Bieganie (przodem, tyłem, bokiem)
  • Przechodzenie pod lub nad liną/skakanką/gumą; po linii,
  • Rzut do celu (rzut piłeczką, małym pluszakiem do obręczy-hula hop),
  • Pokonanie wyznaczonej trasy jak: kaczka (trzymamy się za kostki), jak raczek (chodzenie wspak), jak żaba,
  • Przejście bosymi stopami po rozsypanych na tackach ziarnach np. fasoli, ryżu, kaszy, grochu, mąki,
  • Przejście bosymi stopami po wodzie ciepłej/zimnej w miskach.

Poprzez zabawę na torze przeszkód doznajemy mnóstwo wrażeń dotykowych, które umożliwiają Nam poznanie świata, ale również ostrzegają przed niebezpiecznymi lub nieoczekiwanymi wrażeniami. Życzymy miłej zabawy.

Data dodania: 2020-04-01 20:08:52
Data edycji: 2020-04-01 20:12:45