DOMOWE ZABAWY CZ.8

Kochane Jeżyki witamy Was we wtorek. Na dziś mamy propozycję zabawy z piaskiem, takim, który nadaje sie do zabawy w domu.

Zabawy z piaskiem kinetycznym

Dzieci bardzo lubią bawić się w piaskownicy. Ale piaskiem można bawić się również w domu, tylko nie takim zwyczajnym lecz kinetycznym. Najważniejszym narzędziem w czasie zabawysą dziecięce ręce, to one przesypują, ugniatają i przesiewają piasek. Do zabawy można użyć foremek z waszego wiaderka lub z kuchni mamy. gotowe gudowle można ozdobićtym co znajdziemy w domu: koralikami, guzikami, kamykami czy muszelkami. Można do zabawy wykorzystać również gumowe lub plastikowe zwierzątka lub samochodziki. żeby sprzątania było mało warto zrobić taki piasek w dużym pojemniku, który postawimy w pokoju dziecka, aby mogło codziennie się nim bawić i tworzyć coś nowego. Zamki i babki z piasku kinetycznego zawsze sie udają, poniewaz ten piase zawsze jest wilgotny, świetnie się klei i nie rozsypuje się. Aco najważniejsze można zrobić go samemu, to tylko dwa składniki!

Przepis na piasek kinetyczny:

• mąka kukurydziana (tyle, ile potrzebujecie piasku),
  • olej spożywczy
  • opcjonalnie ( barwnik spożywczy) .Miłej zabawy z piaskiem kinetycznym :)

Data dodania: 2020-03-31 07:59:03
Data edycji: 2020-03-31 08:25:06