DOMOWE ZABAWY CZ.40

Witajcie Jeżyki w piątek 15 maja!

Dzisiaj jak zwykle w piątki zapraszam na ćwiczenia gimnastyczne, ale w formie opowieści ruchowej.

Temat zajęcia: "Spacer na łąkę"- opowieść ruchowa.

Cele: dziecko rozwija dużą i małą motorykę, naśladuje odgłosy mieszkańców łąki, ilustruje ruchem treść piosenki, tworzy pracę plastyczną.

Potrzebne będą: apaszka, piosenka:"Rosną sobie kwiatki na łące", którą znajdziecie na Youtube, farby, krepa zielona, kredki, kółka z kolorowego papieru, klej , duża kartka z bloku.

Przebieg zajęcia:

Opowieść ruchowa : Na łące", połączona z ćwiczeniami artykulacyjnymi. Dzieci ilustrują ruchem i głosem opowieść. Pewnego  dnia, wczesnym rankiem dzieci wybrały się na spacer na łąkę. Słoneczko powoli wstawało, wkoło panowała zupełna cisza. Dzieci chodziły cichutko na paluszkach. Łąka powoli budziła się do życia. Najpierw dzieci usłyszały bzykanie pracowitych pszczółek: "bzz, bzz, bzz" i delikatne cykanie świerszczy: "cyk, cyk, cyk". Później zobaczyły kolorowe motyle fruwające nad kwiatami. Dzieci wąchały kolorowe kwiaty i dmuchały w dmuchawce. Nagle dzieci usłyszały głośne: "rech, rech, rech" - to hałaśliwe żaby zakłócały spokój łąki. Wtem niespodziewnie pojawił się bocian, krocząc dostojnie. Swoim :"kle, kle, kle" wystraszył żaby. Gdy nie znalazł ani jednej , rozwinął skrzydła i odleciał z łąki.

• Zabawa przy piosence: " Rosną sobie kwiatki na łące"- włączamy na Youtube:

Dzieci trzymają zwinięte w ręce apaszki i chodzą w rytm muzyki po dywanie. Podczs pierwszej zwrotki chodzą i "wąchają " kwiatki, a na słowa: "la,la,la" siadają na dywanie.

Podczas drugiej zwrotki naśladują zrywanie kwiatków, a na słowa: " la,la,la" tańczą machając apaszką.

W trakcie trzeciej zwrotki naśladują wręczanie kwiatów mamie, a na słowa: "la,la,la" podskakują.

POISENKA:

Rosną sobie kwiatki na łące, na łące,

Maki, chabry i rumianki pachnące.

Nazbieramy kwiatków, kwiateczków, kwiateczków,

Nazwijamy, nasplatamy wianeczków.

la, la, la.

Zaniesiemy mamie te dary, te dary,

Uściskamy, upieścimy bez miary, bez miary.

la, la, la.

"Kolorowa łąka" - propozycje prac plastycznych dla chętnych;

• Pierwsza propozycja: Drzemy na paski zieloną bibułę i przyklejamy do kartki tworząc zieloną trawę łąki. Następnie wg własnego pomysłu dzieci domalowują kolorowe kwiaty oraz mieszkańców łąki np.: bociana, biedronkę, motyla.
  • Druga propozycja: Dzieci malują trawę palcami. Następnie doklejają kilka kolorowych kółek ( to będą środki kwiatów). Pozostałe kółka zginamy na pół i doklejamy je wokół kółek ( to będą płatki kwiatów). Zieloną kredką można dorysować łodyżki i listki kwiatów.

Miłej zabawy i udanej soboty i niedzieli :)

Data dodania: 2020-05-14 18:14:56
Data edycji: 2020-05-14 20:03:43