Czwartek 24.04.2020r.

Dzień Dobry w czwartek !

Dzisiejszy temat: Gimnastyka to zabawa.

Cel:

• Rozwijanie sprawności ruchowej.

Potrzebny będzie: strój gimnastyczny, piłka, mała poduszka, koła wycięte ze sztywnej kartki  w kolorze białym, czerwonym i zielonym ( koło białe będzie służyło za kierownice)

Zaczynamy :)

• Zabawa orientacyjno-porządkowa i wyprostnaZ (małą) poduszką na głowie.

Dzieci maszerują po obwodzie koła; kładą na głowie poduszkę i idą ostrożnie; aby jej nie zgubić.

• Zabawa bieżna – Samochody.

Dzieci trzymają koło z papieru jako kierownicę samochodu. Kiedy rodzic podniesie do góry koło zielone, poruszają się w różnych kierunkach; kiedy trzymają koło czerwone – zatrzymują się.

• Skłony w przód - Zamieniamy się piłkami

Dzieci stają w parze tyłem w rozkroku, w  niewielkiej odległości od siebie. Zamieniamy się piłką podając je do siebie w skłonie między nogami; potem podajemy sobie piłkę nad głowami. Podczas wykonywania ćwiczenia staramy się nie uginać nóg w kolanach.

• Ćwiczenia z elementem toczeniaUciekająca piłka

Dzieci toczą piłkę przed sobą w różnych kierunkach. Na klaśnięcie zatrzymują piłkę i siadają na nich  z prostymi plecami i rękami opartymi na kolanach.

• Ćwiczenia równowagiNa jednej nodze.

Dzieci stają na jednej nodze, drugą uginają i kładą na niej dowolną małą zabawkę. Wytrzymują licząc do czterech. To samo ćwiczenie wykonują na drugiej nodze.

• Zabawa ruchowa kształtująca postawę ciała – Kwiatek rośnie

Dzieci w siadzie skrzyżnym, z tułowiem pochylonym do przodu, z dłońmi opartymi o podłogę, na hasło: „Kwiatek rośnie”, powoli prostują tułów i wyciągają ręce jak najwyżej w górę. Na hasło: „Kwitek więdnie”, powoli wracają do pozycji wyjściowej.

Życzę udanej zabawy :)

Powodzenia.