Czwartek - 18.06.2020

Witam wszystkie dziewczynki i wszystkich chłopców.

Temat dnia: Wygimnastykowane Biedronki.

Cele:

- uczestniczy w ćwiczeniach ruchowych

- utrzymuje prawidłową postawę podczas ćwiczeń

Potrzebne: woreczek lub mała książka, pokrywka od garnka, kartka zielona i czerwona, karty pracy

Miejsce dzisiejszych zajęć: najlepiej wykonać ćwiczenia na świeżym powietrzu, można też w pokoju.

1. Ćwiczenia gimnastyczne – w ogrodzie przedszkolnym, pokoju.

Zabawa orientacyjno-porządkowa i wyprostna – Z krążkiem (kto ma może być woreczek z np. grochem lub książek) na głowie.

Maszerujesz po obwodzie koła, połóż książkę lub woreczek na głowie, wyprostuj plecy i ostrożnie idź, aby nie zgubić książki lub woreczka.

Zabawa bieżna Samochody.

Weź pokrywkę od garnka, która będzie kierownicą samochodu; kiedy mama podniesie do góry zieloną kartkę, poruszaj się w różnych kierunkach pokoju (podwórka): kiedy trzyma krążek czerwony – zatrzymaj się. Powtórz zabawę kilka razy.

Skłony w przód – Zamieniamy krążki - pokrywki.

Stań z mamą tyłem do siebie, w rozkroku, w niewielkiej odległości do siebie. Zamieniajcie się krążkami (pokrywkami), podając je sobie w skłonie, między nogami, potem podając sobie krążki nad głowami. Podczas wykonywania ćwiczenia staraj się nie uginać nóg w kolanach.

Ćwiczenie z elementem toczenia – Uciekający krążek.

Tocz krążek - pokrywkę przed sobą w różnych kierunkach. Na klaśniecie lub gwizdnięcie zatrzymaj krążek - pokrywkę i usiądź przed nią, z prostymi plecami i rękami opartymi na kolanach.

Ćwiczenie równowagi – Na jednej nodze.

Stań na jednej nodze, drugą ugnij i połóż na niej krążek. Wytrzymaj, licząc do czterech. To samo ćwiczenie wykonaj na drugiej nodze.

Skok – marsz – posąg.

Słuchaj uważnie jaki rytm wystukuje mama na pokrywce – krążku. Gdy rytm jest szybki – to biegaj po całym pokoju (podwórku), gdy rytm jest wolny – maszeruj, gdy w ogóle rytm ucichł – stajesz nieruchomo.

Ćwiczenie rytmu – Wystukujemy rytm kroków.

Maszeruj po obwodzie koła, rytmicznie wystukuj rytm swoich kroków, uderzając piąstką w krążek.

2. Karty pracy – załącznik.

- s 72 – rysowanie po śladach

-s 73 – rysowanie po śladach bez odrywania ręki

-s 74 – określanie kształtów foremek, wyszukiwanie tych samych, liczenie foremek

- s 75 – jakie kolory mają kulki, odszukaj dwa takie same kartoniki