Czwartek 07.05.20r.

Dzień Dobry w czwartek !

Dzisiejszy temat: Zabawy ruchowe.

Cel:

• Rozwijanie sprawności ruchowej.

Potrzebny będzie: strój gimnastyczny, dowolne klocki, poduszka.

Zaczynamy :)

• Ćwiczenia dużych grup mięśniowych –

Dzieci leżą na dywanie  - śpią. Na klaśnięcie powoli wstają , prostują się, przeciągają, przecierają oczy; maszerują po pokoju, aby rozprostować mięśnie; ale chce mi się jeszcze spać i na sygnał – dwa klaśnięcia – ponownie zasypiają.

• Czworakowanie - Rozrzucone klocki.

Dzieci chodzą na czworakach pomiędzy rozłożonymi na dywanie klockami. Co pewien czas prostują się i rozciągają.

• Zabawa ruchowa rozwijająca szybką reakcję na sygnał -  Z domu do domu.

Dzieci stoją w domkach -  poduszkach rozłożonych na podłodze; kiedy usłyszą hasło   Z domu!, wybiegają z poduszek i biegają po pokoju; hasło Do domu! Jest sygnałem do jak najszybszego zajęcia miejsca w swoim domu.

• Zabawa ruchowa rozwijająca umiejętność współdziałania w parach – Pomnik.

Dzieci dobierają się parami z rodzicem J; jedno jest projektantem, a drugie – materiałem, z którego powstanie pomnik. Dzieci maszerują przy dowolnej muzyce w różnych kierunkach. Podczas przerwy w muzyce projektant tworzy wymyślony przez siebie pomnik, ustawiając partnera w dowolnej pozycji. Przy powtórzeniach zabawy następuje zmiana ról.

• Zabawa ruchowa rozwijająca szybką reakcję na sygnał

Dzieci maszerują w różnych kierunkach pokoju podczas wypowiadania przez rodzica dowolnych słów. Kiedy usłyszą słowo: Polska, muszą jak najszybciej usiąść.

Życzę udanej zabawy :)

Data dodania: 2020-05-06 22:14:03