Czwartek - 04.06.2020

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Dzisiaj jest czwartek i sobie poćwiczymy. Przebieramy się w strój gimnastyczny i do dzieła.

Temat dnia: Wszystkie dzieci lubią ruch

Cele:

- rozwija sprawność fizyczną

- kształtuje prawidłową postawę ciała

- prawidłowo wykonuje ćwiczenia

Przygotuj: strój gimnastyczny, dwie łyżeczki, dwie pokrywki (metalowe) od garnków, skoczną muzykę, chusta – apaszka

1. Ćwiczenia gimnastyczne (z wykorzystaniem metody R. Labana).

Witamy siędziecko porusza się swobodnie przy skocznej muzyce, starając się interpretować ruchem jej rytm; podczas przerwy w muzyce witają się, przez podanie prawej dłoni z rodzicem.

Wysoko czy nisko?kiedy rodzic gra na łyżeczkach (uderzanie łyżeczką o łyżeczkę w dowolnym rytmie) dziecko porusza się swobodnie, wykonując dowolne ruchy w pozycji wysokiej; gdy rodzic gra na pokrywkach– dziecko porusza się w pozycji niskiej.

Pokaż, co robiłamrodzic wykonuje przed dzieckiem różne czynności z wykorzystaniem dużej chustki (np. zwija chustkę w rulon i prostuje ją; porusza rozłożoną chustką do przodu i do tyłu; dmucha na chustkę trzymaną w wyciągniętych rękach; wykonuje obroty z chustką wokół własnej osi); dziecko zapamiętuje pokazywany ruch i go naśladują (na początku, proszę pokazać dwa ruchy, a potem proszę dodawać po jednym ruchu)

Dźwigamy ciężkie kamieniedziecko naśladuje przenoszenie z jednego końca pokoju na drugi bardzo ciężki kamień; po przeniesieniu – odpoczywa, rozluźniając poszczególne części ciała.

Cieszymy siędziecko pokazuje wielką radość z powodu przeniesienia kamieni, wykonując dowolne skoki radości.

Idziemy pod wiatr dziecko naśladuje sposób poruszania się do przodu, pod silnie wiejący wiatr.

Cicho – głośno dziecko reaguje ruchem na zmianę dynamiki: kiedy rodzic gra głośno na bębenku,(pokrywce), dziecko szybko biega w miejscu; kiedy gra cicho – biega wolno.

Interpretujemy muzykędziecko tańczy swobodnie przy muzyce tanecznej; podczas przerwy w grze wykonuje dowolną figurę i zastygają w bezruchu.

Posłuszne drzewodziecko z rodzicem, jedna osoba jest zwalonym drzewem, które leży na podłodze. Zadaniem partnera jest zmienić ułożenie drzewa, w dowolny sposób poruszając jego różnymi częściami ciała; partner poddaje się woli prowadzącego. Po pewnym czasie następuje zmiana ról.

Pod mostemrodzic wykonuje klęk podparty, tworząc most, pod którym w dowolny sposób porusza się dziecko, ale tak, aby nie dotknąć mostu. Po pewnym czasie następuje zmiana ról.

Marsz po obwodzie koła.

2. Karty pracy (w załączniku)

- s 59 – liczenie rysunków

- s 60 – odwzorowywanie wzorów