Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Czwartek - 04.06.2020

Czwartek - 04.06.2020

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Dzisiaj jest czwartek i sobie poćwiczymy. Przebieramy się w strój gimnastyczny i do dzieła.

 

Temat dnia: Wszystkie dzieci lubią ruch

Cele:

- rozwija sprawność fizyczną

- kształtuje prawidłową postawę ciała

- prawidłowo wykonuje ćwiczenia

 

Przygotuj: strój gimnastyczny, dwie łyżeczki, dwie pokrywki (metalowe) od garnków, skoczną muzykę, chusta – apaszka

 

1. Ćwiczenia gimnastyczne (z wykorzystaniem metody R. Labana).

 

Witamy siędziecko porusza się swobodnie przy skocznej muzyce, starając się interpretować ruchem jej rytm; podczas przerwy w muzyce witają się, przez podanie prawej dłoni z rodzicem.

 

Wysoko czy nisko?kiedy rodzic gra na łyżeczkach (uderzanie łyżeczką o łyżeczkę w dowolnym rytmie) dziecko porusza się swobodnie, wykonując dowolne ruchy w pozycji wysokiej; gdy rodzic gra na pokrywkach– dziecko porusza się w pozycji niskiej.

 

Pokaż, co robiłamrodzic wykonuje przed dzieckiem różne czynności z wykorzystaniem dużej chustki (np. zwija chustkę w rulon i prostuje ją; porusza rozłożoną chustką do przodu i do tyłu; dmucha na chustkę trzymaną w wyciągniętych rękach; wykonuje obroty z chustką wokół własnej osi); dziecko zapamiętuje pokazywany ruch i go naśladują (na początku, proszę pokazać dwa ruchy, a potem proszę dodawać po jednym ruchu)

 

Dźwigamy ciężkie kamieniedziecko naśladuje przenoszenie z jednego końca pokoju na drugi bardzo ciężki kamień; po przeniesieniu – odpoczywa, rozluźniając poszczególne części ciała.

 

Cieszymy siędziecko pokazuje wielką radość z powodu przeniesienia kamieni, wykonując dowolne skoki radości.

 

Idziemy pod wiatr dziecko naśladuje sposób poruszania się do przodu, pod silnie wiejący wiatr.

 

Cicho – głośno dziecko reaguje ruchem na zmianę dynamiki: kiedy rodzic gra głośno na bębenku,(pokrywce), dziecko szybko biega w miejscu; kiedy gra cicho – biega wolno.

 

Interpretujemy muzykędziecko tańczy swobodnie przy muzyce tanecznej; podczas przerwy w grze wykonuje dowolną figurę i zastygają w bezruchu.

 

Posłuszne drzewodziecko z rodzicem, jedna osoba jest zwalonym drzewem, które leży na podłodze. Zadaniem partnera jest zmienić ułożenie drzewa, w dowolny sposób poruszając jego różnymi częściami ciała; partner poddaje się woli prowadzącego. Po pewnym czasie następuje zmiana ról.

 

Pod mostemrodzic wykonuje klęk podparty, tworząc most, pod którym w dowolny sposób porusza się dziecko, ale tak, aby nie dotknąć mostu. Po pewnym czasie następuje zmiana ról.

 

Marsz po obwodzie koła.

 

2. Karty pracy (w załączniku)

- s 59 – liczenie rysunków

- s 60 – odwzorowywanie wzorów

- s 61 – uzupełnianie obrazka

 

Życzę miłej zabawy

Agnieszka Grolewska

Data dodania: 2020-06-03 21:01:06
Data edycji: 2020-06-03 21:02:48
Ilość wyświetleń: 31
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button