Czwartek 02.04.2020r.

Witamy w czwartek!

Dzisiejszy temat: Ruch to zdrowie - Idziemy na wycieczkę.

• Rozwijanie sprawności fizycznej.
  • Rozwijanie umiejętności współdziałania

• Potrzebne nam będą : kartka papieru, mała piłka, książka, hula hop ( kto oczywiście posiada). Przebieramy się w strój gimnastyczny :) Kto ma możliwość zachęcam ćwiczenia na macie gimnastycznej  :)

1. Będziemy naśladować zwierzęta, które możemy spotkać na wsi.

Ze względu, że za oknem jest niezbyt ładna pogoda wykonujemy kilka podskoków do góry! Rozganiamy chmury :)

Słońce mam już wyszło więc przybijamy z nim pięć piątek. Przysiad i podskok do góry. Staramy się podskoczyć jak najwyżej.

Mamy już piękną pogodę, możemy teraz iść na wycieczkę. Ręce pracują i nogi pracują jak przy marszu.

Pierwsze spotykamy to motyl.

Siadamy w siadzie skrzyżnym ( po turecku). Ręce kładziemy na barki, motyl ma piękne proste plecy. Wykonujemy pięć krążeń do przodu ( motyl macha skrzydełkami) i to samo do tyłu ( skrzydełka pracują mocno do tyłu pięć razy). Ćwiczenie powtarzamy.

Wstajemy i idziemy dalej. Mocno pracują ręce i nogi. Wysoko kolana. Idziemy!

Następne zwierze, które spotykamy, to bocian.

Stajemy na jednej nodze, możemy z rąk zrobić dziób. Palce nogi, na której stoimy, podnosimy do góry. Utrzymujemy tę pozycję przez około 5s. Zmieniamy nogę. Bocian staje na drugiej nodze, ręce do przodu, palce do góry, tej nogi na której stoimy. Nie jest łatwe to ćwiczenia ale warto próbować. Powtarzamy po 4 razy na każdej nodze.

Idziemy dalej. Co teraz widzimy?

Żółwia. Bierzemy książkę. Książka to skorupa żółwia, domek żółwia. Pomalutku kładziemy ją na plecy.  I teraz powili żółw idzie do przodu, tak aby jego skorupa, czyli domek, nie spadła. Dzieci idą do przodu. I zawracamy, wracamy na metę. Powoli. Pilnujemy, żeby skorupa nie spadła. Jak książka spadnie, nic się nie dzieje, kładziemy ją na plecy i idziemy dalej. Odkładamy książki.

Idziemy dalej. Mocno pracują ręce i nogi. Szukamy kolejnego zwierzaka. Maszerujemy.

Kolejny zwierzak to uwaga! Wąż.

Kładziemy się na brzuchu i powoli przesuwamy się do przodu. Pracują na zmianę ręce i nogi. Nie śpieszymy się, robimy dokładnie. Zawracamy i wąż wraca na swoje miejsce. Na zmianę pracują ręce i nogi. Wąż wrócił na swoje miejsce. Wstajemy.

Kolejne zwierzę, które spotykamy to dzik.

Na czworaka, dzik jest wielki, ciężki, powoli idzie do przodu. Biodra unosimy wysoko i do przodu, pracują stopy, brzuch, ręce, plecy. I wstajemy.

Idziemy, szukamy kolejnego zwierzaka.

A teraz spotykamy zająca.

Hula hop to domek zająca ( można koło zrobić z wstążki, cienkich ręczników, itp.) Piłkę trzymamy między kolanami, nie wypuszczamy jej. Zając wskakuje do domku, odwraca się i wyskakuje. Powtarzamy to ćwiczenia pięć razy. Hop! W tym ćwiczeniu mocno pracują kolana, utrzymując piłkę.

Odkładamy hula hop i idziemy dalej.

Maszerujemy. Oczywiście mocno pracują ręce, mocno pracują nogi. Wysoko pracują kolana, ręce ugięte w łokciach. Idziemy.

A teraz widzimy słonia.

Potrzebna będzie kartka papieru. Kartkę podkładamy pod przednią część stopy. Słoń jest duży, ciężki, staje całą siłą na kartkę. Stopa bardzo mocno dociska kartkę papieru. Palce zdzieramy do góry. I teraz druga osoba podchodzi do słonia i próbuje wyjąc kartkę, siłując się. Słoń musi mocno pracować nogą, żeby wygrać! Zmieniamy stopę, wykonujemy to samo. Palce do góry, mocno naciskamy, z całej siły, stopą na kartkę. Odkładamy kartkę papieru.

Maszerujemy! Mocna praca rąk i nóg. Idziemy, idziemy, maszerujemy.

Następne zwierzę to lew. Lew jest silny, jest królem zwierząt.

Wykonujemy pięć pompek :) biodra do tyłu, pracują ręce, brzuch, nogi. Należy pamiętać o oddechu. Brawo! Idziemy dalej!

Mocna praca rąk i nóg! Idziemy, idziemy.

Kolejne zwierze to małpka.

Podchodzimy do ściany i tak jak małpa wspinamy się wysoko na drzewo.

Kucamy. I mocna praca rąk, dociskamy mocno ręce z całej siły. Małpa wspina się góry. Gałązka po gałązce. Mocno naciskamy rękoma do ściany. Pracują plecy. Do góry i wracamy.

Zobaczyliśmy dużo zwierząt. Wielkie brawa dla dzieci.

1. Ćwiczenie analizy i syntezy słuchowej.

Dzieci dzielą nazwy zwierząt spotkanych na wycieczce na sylaby.

Życzę miłej zabawy. Pozdrawiamy :)

Data dodania: 2020-04-01 20:29:12
Data edycji: 2020-04-01 20:55:43